در منطقه۲۲ تهران صورت گرفت؛

آغاز نهضت احیای بوستان جنگلی چیتگر

آغاز نهضت احیای بوستان جنگلی چیتگر

بتن آنلاین: نهضت احیای بوستان جنگلی چیتگر با حضور نهادهای مردمی و مدیریت شهری منطقه۲۲ و با مشاركت سازمان میراث فرهنگی، هیات موتورسواری و اتومبیل رانی استان البرز، سازمان محیط زیست، كانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران و شهرداری منطقه۲۲، شروع شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، دكتر علی نوذرپور شهردار منطقه۲۲، از اجرایی احیای بوستان جنگلی چیتگر به منظور تبدیل این بوستان به یك پهنه گردشگری، تندرستی و ورزشی اطلاع داد.
شهردار منطقه۲۲، تصریح كرد: رویكرد به فضاهای سبز شهری هم از رویكرد اكولوژیكی به عرصه های فعال و پویای عملكردهای اجتماعی-فرهنگی تغییر كرده است و باید توجه شهروندان و مدیران را به اهمیت نگه داشت، حفظ و ارتقاء فضای سبز جلب كرد.
نوذرپور فضای سبز شهری را جزء ضروری و لاینفك پیكره شهرها دانست و اظهار داشت: كمبود فضای سبز شهری می تواند اختلالات جدی در حیات شهرها به وجود آورد.
وی با اشاره به اینكه این پارك جنگلی بعنوان تفرجگاه طبیعی فرا منطقه ای برای شهروندان شهر تهران است، اضافه كرد: این پارك نقش كلیدی در جذب سرمایه گذاران و گردشگران دارد.
شهردار منطقه۲۲، با اشاره به اینكه پارك جنگلی چیتگر از لحاظ بافت پوشش گیاهی، موقعیت جغرافیایی و عملكرد زیست محیطی مورد توجه جدی مدیریت شهری پایتخت است، تصریح كرد: بوستان جنگلی چیتگر یك تنفس گاه شاخص برای پایتخت است.
طبق گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، در انتها نوذرپور از NGOها خواست در نهضت احیای بوستان جنگلی چیتگر مشاركت جدی داشته باشند.1397/07/26
16:49:51
5.0 / 5
4817
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد