عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا:

زنان جامعه در عرصه كسب و كار سهم بزرگی دارند

زنان جامعه در عرصه كسب و كار سهم بزرگی دارند

بتن آنلاین: عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرتهران اظهار داشت: امیدوارم با پشتیبانی از زنان بتوانیم زمینه تولید بیشتر محصولات برای زنان سرپرست خانوار را فراهم نماییم تا آنها به خوبی وارد بازار كسب و كار شوند؛ چراكه معتقدم توان بانوان از آقایان جامعه كمتر نیست.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، حسن خلیل آبادی با اشاره به اینكه مدیریت شهری باید نسبت به پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار برنامه ریزی جامعی را داشته باشد، خاطرنشان كرد: هم اكنون مشكلاتی برای بانوان سرپرست خانوار كشور در جهت اشتغال به وجود آمده كه امیدواریم با حمایت و از بین رفتن تبعیض بتوانیم به این بانوان كه علاوه بر وظیفه مادری وظیفه پدری را هم بر دوش دارند، كمك نماییم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش اضافه كرد: مدیریت شهری باید امكاناتی در اختیار زنان سرپرست خانوار قرار دهد تا آنها بتوانند زندگی عادی و روزمره خویش را همراه با توانمندی هایی مانند عرضه صنایع دستی، تولید پوشاك و غیره در اختیار شهروندان قرار داده و نقش خویش را در جامعه به خوبی ایفا كنند.

وی با تاكید بر اینكه زنان جامعه ما بالقوه در عرصه كسب و كار سهم بزرگی دارند، خاطرنشان كرد: به همین منظور مدیریت شهری باید كاری كند تا این سهم بالفعل شود و باید زمینه حضور زنان در عرصه های كسب و كار را هم تقویت كند.

عضو كمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهرتهران با اشاره به اینكه هم اكنون بیشتر زنان سرپرست خانوار كارگاه های كوچك را اداره می كنند اما به علت عدم حمایت مجبور هستند كه تحت پوشش مراكز دیگری كارهای خویش را به سرانجام برسانند، اظهار نمود: امیدواریم با پشتیبانی از این زنان بتوانیم زمینه تولید بیشتر محصولات برای زنان سرپرست خانوار را فراهم نماییم تا آنها هم به خوبی وارد بازار كسب و كار شوند؛ چراكه معتقدم توان بانوان از آقایان جامعه كمتر نیست.

وی با اشاره به اینكه بدون تردید برگزاری نمایشگاه های مختص به زنان می تواند به مرتفع ساختن نیازهای بانوان سرپرست خانوار هم كمك نماید، اظهار داشت: اما باید در مورد محقق شدن نیازها، تبلیغات مناسب و امكاناتی را برای آنها فراهم نماییم تا شاهد برگزاری همه ساله چنین نمایشگاه هایی در پایتخت باشیم.
طبق گزارش ستاد خبری نمایشگاه زنان و تولید ملی، خلیل آبادی با اشاره به برگزاری نمایشگاه ها در جهت پشتیبانی از زنان سرپرست خانوار، خاطرنشان كرد: یكی از مهمترین وظایف مدیریت شهری رسیدگی و پشتیبانی از اقشار كم درآمد مانند زنان سرپرست خانوار است؛ چراكه این بانوان در جهت خود اشتغالی و كارآفرینی توانایی بالایی دارند.1397/06/21
13:15:01
5.0 / 5
4426
تگهای خبر: پایتخت , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد