مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشو عنوان كرد

اعلام شرایط رانندگان سرویس مدارس، حذف راننده از سامانه سپند در صورت عدم كسب امتیاز لازم

اعلام شرایط رانندگان سرویس مدارس، حذف راننده از سامانه سپند در صورت عدم كسب امتیاز لازم

بتن آنلاین: مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور اظهار داشت:  رانندگانی كه مقرر است تحت قالب شركت ها، خدمات حمل و نقل دانش آموزی عرضه كنند بایستی گواهی سوء پیشینه، عدم اعتیاد، سلامت جسم و سلامت روان داشته باشند و خودروی آنها هم معاینه فنی داشته باشد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مرتضی ضامنی در جمع خبرنگاران و در حاشیه جلسه افتتاح سامانه پایش ناوگان دانش آموزی، اظهار نمود: تكالیفی در حوزه سرویس مدارس بر عهده شهرداری ها و آموزش و پرورش است. منطبق با بیان نیاز آموزش و پرورش، شهرداری ها موظفند ناوگان مناسب، به تعداد مورد نیاز و با رانندگانی كه صلاحیت های لازم را دارند و یا شركت های مجاز كه می توانند در حوزه سرویس مدارس خدماتی عرضه كنند را گزینش كرده و در سامانه ثبت كنند. مدارس هم می توانند از بین شركت های مورد تأیید شهرداری ها شركت مناسب را انتخاب كنند.
ایشان در ادامه با اشاره به اینكه استفاده از تكنولوژی های نوین و برخط در تمامی حرف لازمه عرضه خدمات با كیفیت تر است كه حمل و نقل هم از این مورد مستثنی نیست، اظهار داشت: در حوزه سرویس مدارس در گذشته همه امور به صورت دستی انجام می شد. ازاین رو می طلبید كه ساماندهی مناسبی در این حوزه شكل بگیرد تا شهرداری ها و مدارس وظایف خویش را به خوبی انجام دهند و پایشی بدون دخالت افراد فعال شوند.
مدیرعامل اتحادیه تاكسیرانی های شهری كشور در ادامه خاطرنشان كرد: با فعالیت سامانه سپند ضمن اینكه تمامی اقدامات نهادهایی كه مقرر است در این حوزه خدماتی عرضه كنند مورد سنجش قرار خواهد گرفت، رصد ناوگان توسط شهرداری و مدارس و سپس والدین هم صورت خواهد گرفت.همچنین والدین در دوره های زمانی مشخص عملكرد راننده و كیفیت خودرو را مورد سنجش قرار می دهند و اگر راننده، خودرویی و یا شركت های خدمات دهنده در حوزه سرویس مدارس امتیاز لازم را نگیرند از سیستم حذف خواهند شد.به عبارت دیگر این اقدام سبب می گردد كه بتوانیم حمل و نقل ایمن و آسان و با كیفیتی داشته باشیم.
وی افزود: در حوزه خدمات خودرویی می طلبید كه برنامه ریزی های لازم صورت گیرد تا ناوگان حمل و نقل دانش آموزی به استانداردهای كشورهای دیگر نزدیك شده و بتوانیم حمل و نقل دانش آموزی را از لحاظ اقتصادی به جایی برسانیم كه برای بخش خصوصی صرفه اقتصادی داشته باشد.
وی در انتها صحبت هایش به شرایطی كه باید رانندگان برای فعالیت در سرویس مدارس داشته باشند اشاره نمود و اظهار داشت: رانندگانی كه مقرر است تحت قالب شركت ها، خدمات حمل و نقل دانش آموزی عرضه كنند بایستی گواهی سوء پیشینه، عدم اعتیاد، سلامت جسم، سلامت روان داشته باشند و خودروی آنها هم باید معاینه فنی داشته باشد.
1397/05/28
23:18:49
5.0 / 5
4554
تگهای خبر: خدمات , خودرو , شركت , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد