نماینده شرق استان كرمان در مجلس:

خشكسالی در كرمان بحران بوجود آورده است

خشكسالی در كرمان بحران بوجود آورده است

بتن آنلاین: نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس اظهار داشت: مردم به شدت با مشكل درآمدی مواجه شده و نیاز به بسته حمایتی دارند و دولت باید به سرعت فكری بكند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، "حبیب اله نیكزادی" امروز ۲۱ تیرماه در جلسه شورای اداری استان كرمان اظهار نمود: خشكسالی دام عشایر را نابود كرده و چشمه ها خشكیده و عشایر با كمبود آب و علوفه مواجهند و از لحاظ مسائل زیستی مشكل دارند.

وی ادامه داد: نمایندگان استان كرمان این اخطار را به دولت داده بودند كه خشكسالی در استان كرمان بحران بوجود آورده است.
نباید به هیچ وجه كار آبرسانی به روستاها و عشایر معطل بماند
سرپرست استانداری كرمان هم در این نشست اظهار داشت: ۱۱ میلیارد تومان برای آب روستایی ابلاغ گردیده اما تا زمان اختصاص یافتن، نباید به هیچ وجه كار آبرسانی به روستاها و عشایر معطل بماند. باید آبرسانی سیار به مردم روستاها و عشایر صورت بگیرد تا مشكل نداشته باشند و دنبال می نماییم اعتبار شناوری در بحث آب روستایی در اختیار استان قرار بگیرد.

دكترمحمدجواد فدایی اظهار نمود: برای تنظیم بازار باید جایی باشد كه مردم از قیمت ها اطلاع پیدا كنند. همینطور باید مردم افزایش قیمت را اطلاع بدهند و مطمئن باشند كه رسیدگی خواهد شد.

وی با تاكید بر التزام بانك ها به صورتجلسه امهال تسهیلات كشاورزان اظهار داشت: باید اطلاع رسانی درست در زمینه مسائل مختلف به مردم صورت بگیرد.

فدایی با اشاره به روند كار شورای اداری استان خاطرنشان كرد: باید مدیران دستگاه ها درباره موضوعات مهم همچون میز خدمت و تكریم ارباب رجوع، حقوق شهروندی، حجاب و عفاف و... اطلاعات به روز داشته و گزارش بدهند.

وی با اشاره به اولویت های دولت در اشتغال، رونق تولید و رفع فقر بیان كرد: این مسائل زمان نمی شناسد و هر روز زودتر كه مشكلات جوانان زودتر حل شود، از مشكلات دیگر جلوگیری خواهد شد. همه دستگاه ها در زمینه این اولویت ها مسوول هستند و برخی مسوولیت مستقیم دارند و عضو شورای اشتغال هستند و باید مدیران خودشان در جلسه حضور داشته باشند.

وی با تاكید بر استفاده بیشتر از طرح كارورزی عنوان كرد: سال قبل ۱۳۰۰ مورد از این طرح استفاده شد در حالیكه برای 5000 نفر سهمیه داشتیم.
نماینده مردم كرمان و راور در مجلس هم درباره وضعیت استانداری كرمان تصریح كرد: از دولت انتظار داریم هرچه زودتر تكلیف استاندار كرمان را روشن كند. باید استان علمدار اجرایی داشته باشد و خوشبختانه دكتر فدایی خوب كار می كند.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمدمهدی زاهدی امروز اضافه كرد: در قیمت گذاری ها باید از افزایش قیمت جلوگیری و بیشتر نظارت كرد و مسائلی كه مربوط به استان نیست از مركز خواسته شود. باید در شرایط كنونی در قالب بسته حمایتی كالاهای اساسی برای اقشار مستضعف تهیه نماییم چونكه مردم در فشار هستند.

زاهدی خاطرنشان كرد: باید این مسائل را در اولویت گذاشته و فشار از روی مردم برداشته شود چونكه شرایط بسیار سختی دارند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمان هم اظهار داشت: هم اكنون ۳۹ درصد واحدهای ما فعال، ۳۶ درصد نیمه فعال و ۲۵ درصد غیرفعال هستند.

مهدی حسینی نژاد امروز ۲۱ تیرماه در شورای اداری استان كرمان اظهار نمود: ۳.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی كشور مربوط به استان كرمان است و ۳۶ درصد از تولید ناخالص معدنی كشور مربوط به استان ماست.

وی با اشاره به چهار اولویت دولت همچون پشتیبانی از تولید اضافه كرد: در این راستا ۳۷ پروژه داریم و مهم ترین مسئله این است كه از واحدهای صنفی و صنعتی استان حمایت و راه هایی پیدا نماییم تا تلاش های این عرصه نتیجه بخش باشد. مهم ترین مشكل واحدها كمبود نقدینگی است و در همین راستا در مبحث تسهیلات رونق تولید در سال قبل فقط ۶۰۰ میلیارد تومان پرداخت گردید.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان كرمان با اشاره به اینكه در صورتیكه ظرفیت های استان دنبال شود خیلی از مشكلات در خود استان حل خواهد شد، اظهار داشت: یكی از طریق های تولید رونق، ارتباط بین صنعت و دانشگاه است و گام های خوبی در این راستا برداشته ایم.

ایشان در ادامه با اشاره به اینكه در بازرگانی دچار مشكل هستیم، اظهار داشت: بیش از ۵۸ هزار واحد صنفی در شمال و مجموعا در كل استان ۷۰ هزار واحد صنفی داریم.

حسینی نژاد اضافه كرد: مسوولیت تنظیم بازار در آبان سال قبل به صنعت، معدن و تجارت واگذار شد اما مشكل اساسی این است كه به استناد قانون انتزاع خیلی از مباحث مربوط به تنظیم بازار در حوزه جهاد كشاورزی است كه در سطح ملی این مشكل مشهود است. زیرساخت مدیریت واحد برای تنظیم بازار در استان كرمان شكل گرفته و مصوب شد كالاها مشمول نرخ گذاری و در دبیرخانه واحد نرخ گداری شده و اطلاع رسانی قیمت توسط دستگاه متولی صورت بگیرد. تضاد قوانین و مصوبات هیئت دولت و آیین نامه ها و مغایرت افزایش ۱۰ درصدی قیمت كالاها امسال همچون چالش های حوزه بازار است.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، در این جلسه تاكید شد بانك ها برپایه صورتجلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان كرمان با عنایت به شرایط فعلی و خسارات جوی به محصولات كشاورزی استان، با كشاورزان برای امهال تسهیلات همكاری كنند.

1397/04/22
23:40:12
5.0 / 5
4644
تگهای خبر: تولید , دولت , سازمان , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد