معاون آخوندی:

دولت رفاه نیستیم

دولت رفاه نیستیم

بتن آنلاین: معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: باید بپذیریم عصر دولت رفاه و توسعه آخر پذیرفته و از این پس باید نقش دولت، دولت مشاركتی باشد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، حامد مظاهریان در مراسم تودیع و معارفه یكی از مدیران بانك عامل بخش مسكن با اشاره به اینكه دوره جدیدی در ساخت و ساز مسكن پیش رو داریم، اظهار داشت: این بانك به علت ماهیت ویژه بازار مسكن در ایران باید راه جدیدی را در پیش گرفته و همگی كمك نماییم تا ریل گذاری جدیدی برای یك دهه در بخش مسكن صورت بگیرد.
وی با تاكید بر اینكه باید شاخصه های دوره جدید را بشناسیم، اضافه كرد: خود ما در دولت هنوز در برابر وضعیت جدید و ورود به آن آمادگی نداریم.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی افزود: دولت در ایران در تمام دهه های گذشته بعنوان دولت رفاه مطرح بوده و بار توسعه بر دوش آن است. هر اتفاقی كه در سالهای گذشته رخ می داد مرتفع ساختن آن بر عهده دولت بوده است.
وی تصریح كرد: همین دو سه سال پیش پس از سرمازدگی كیوی، این دولت بود كه به بحث پرداخت خسارت می بایست ورود می كرد. با این وجود باید بپذیریم كه عصر دولتی كه دولت رفاه و توسعه است آخر پذیرفته است.
مظاهریان افزود: نقش دولت از این پس باید دولت مشاركتی باشد كه سخت ترین مرحله ورود به دولت مشاركتی تغییر انگاره ذهنی است. به این صورت كه اگر كشاورز محصولی می كارد باید خودش محصولش را بیمه كند؛ وقتی كشاورز به سود می رسد دولت منتفع نمی گردد. ازاین رو زیان آن هم نباید به عهده دولت باشد.
این مقام مسئول تصریح كرد: وزارت راه و شهرسازی آمادگی دارد در كنار بانك عامل بخش مسكن به صورت موثر در این حوزه عمل كرده و مشاركت داشته باشد.
معاون مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بخش دیگری از اظهارات خود در مورد بازار مسكن اظهار داشت: پرداختن به نیازهای واقعی و تعریف پروژه های جدید منطبق با نیازهای جامعه یك لزوم به حساب می آید. هم اكنون حدود ۴۰۰ هزار نفر متقاضی واقعی مسكن هستند كه این بانك تامین نیاز آنها را تامین مالی می كند.
مظاهریان اضافه كرد: این ۴۰۰ هزار نفر ظرف یك سال آینده برای خرید مسكن وارد بازار می شوند غیر از اینكه انتظار داریم رابطه مشخصی بین عرضه و تقاضا تولید نماییم، در بخش عرضه هم انبوه ساز مذكور باید بتواند یك ارتباط منطقی بین عرضه و تقاضا تولید كند تا یك مسیر جدید طراحی نموده و وارد یك دوره تحولی جدید شویم.
گفتنی است قبل از این مظاهریان یك بار دیگر در مورد بالا بودن انتظارات شهروندان از دولت در سمینار ارزیابی خسارات بیمه ای ساختمان ها بعد از زمین لرزه اعلام نموده بود: دامنه انتظارات از دولت به مثابه یك دولت رفاه است و دولت را موظف به جبران خسارات رخ داده شده در كشور می دانند.

1397/04/18
15:07:21
5.0 / 5
4645
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد