یك مقام مسئول خبر داد؛

بهره برداری از دومین پروژه صندوق زمین و ساختمان ۳۰ خرداد

بهره برداری از دومین پروژه صندوق زمین و ساختمان ۳۰ خرداد

بتن آنلاین: یك مقام مسئول اظهار داشت: دومین پروژه مسكونی صندوق زمین و ساختمان كشور چهارشنبه هفته جاری در اراك بهره برداری می گردد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، محمدرضا امینی، مدیرعامل گروه سرمایه گذاری بانك عامل مسكن از بهره برداری از دومین پروژه صندوق زمین و ساختمان كشور وابسته به این بانك در روز چهارشنبه هفته جاری اطلاع داد.وی فضای فعلی اقتصاد مسكن را مناسب تعریف پروژه های ساختمانی با استفاده از راه اندازی صندوق های زمین و ساختمان توصیف كرد و اظهار داشت: صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نارون، سومین صندوق زمین و ساختمان تعریف شده در بازار سرمایه كشور است كه در شهریور ۱۳۹۵ در لیست صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران برای تأمین سرمایه پروژه مسكونی ۱۴۴ واحدی نارون اراك به وجود آمد. با این وجود دومین پروژه صندوق زمین و ساختمان است كه به بهره برداری می رسد.
این مقام مسئول اضافه كرد: این پروژه در منطقه الهیه شهر اراك واقع شده است كه در زمینی به مساحت حدود ۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع از شاخص ترین مجتمع های مسكونی منطقه بوده كه در یكی از مناطق شهر اراك احداث شده است. سازه محكم و مقاوم در برابر زلزله از خصوصیت های این مجموعه به حساب می آید.
امینی همینطور در ادامه به تعهد كامل صندوق به برنامه زمان بندی و هزینه های اجرا اشاره نمود و اظهار داشت: پروژه در انطباق كامل با برنامه زمان بندی از پیش مصوب، اجرا و تكمیل شد.
وی درباره معرفی مدل سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان نارون توضیح داد: به منظور تأمین مالی ۱۸۲ میلیارد ریالی مجتمع مسكونی صندوق زمین و ساختمان نارون اراك، یونیت های این صندوق در بازار فرابورس ارائه شد.
امینی اضافه كرد: همینطور چند شركت فعال در بازار سرمایه بعنوان مدیر صندوق، متعهد پذیره نویسی و بازارگردان، حسابرس و دیگر اركان این صندوق زمین و ساختمان بودند.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، در مدل تأمین مالی پروژه های ساختمانی با استفاده از تولید صندوق زمین و ساختمان، منابع مورد نیاز برای ساخت و ساز با استفاده از بازار سرمایه و با مشاركت سرمایه گذاران عمومی تأمین می گردد.

1397/03/29
14:51:31
5.0 / 5
5140
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد