كنترل و پایش حریم تهران با هلی شات و تصاویر ماهواره ای

كنترل و پایش حریم تهران با هلی شات و تصاویر ماهواره ای

بتن آنلاین: معاون نظارت اداره كل حریم شهرداری تهران از كنترل هوشمند حریم پایتخت اطلاع داد.


حمید اسدبیگی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت حریم پایتخت، اظهار داشت: حریم، موضوعی ملی و در عین حال فرا بخشی است كه دارای ساختار و قوانین مختلف می باشد كه گاها در قسمتهایی با هم پوشانی دارند.
وی با اشاره به اینكه با این حال تعامل در سطح بالا در بین دستگاه های دخیل در حریم در حال انجام می باشد و امیدواریم ظرف چند ماه آینده مبحث حریم تعیین تكلیف شود، اظهار داشت: برای صیانت از شهر تهران باید تنوع مدیریتی آخر یابد تا با تولید وحدت و یكپارچگی نظم و انضباط فراهم گردد و تخلفات كاهش یابد. هر چند كه با كشیك بندی برای مناطق و نواحی در حریم توانستیم مشكل ساخت و ساز در حریم را مهار نماییم.
وی با اشاره به اینكه یكی از اشكالات حریم پایتخت نخاله ریزی ساختمانی است، اظهار داشت: بر مبنای قوانین شهرداری مسئولیتی در این خصوص خارج از محدوده شهر را ندارد و تنها می تواند به سایر سازمان ها همكاری نماید كه در این ارتباط هم باوجود مشكلات متعددی كه در حوزه های مختلف داریم، كماكان مناطق نسبت به نخاله برداری اقدام می نماییم و در حال انجام رایزنی برای تولید یك برنامه واحد با سایر سازمانهای مرتبط هستیم.
معاون نظارت اداره كل حریم شهرداری تهران با اشاره به اینكه برای كنترل عدم ورود مصالح به حریم نظارت تصویری را در دستور كار قرار دادیم، اظهار داشت: دوربین های كنترلی و نظارتی در مبادی ورودی و خروجی نصب می گردد چون كه معتقدیم زمانی می توانیم این مورد را مدیریت نماییم كه مانع از ورود مصالح و بروز تخلف در عرصه های پرخطر شویم.
وی با اشاره به اینكه برای كنترل حریم نیازمند رصد و كنترل هوشمند هستیم، اظهار داشت: 35 دوربین در مناطق مختلف حریم و مبادی ورودی پیش بینی شده است، همینطور در قسمت هایی از حریم كه به دلیل صعب العبور بودن امكان پایش پیاده ممكن نیست و یا زمانبر می باشد از هلی شات استفاده می نماییم.
اسدبیگی با اشاره به اینكه پایش ماهواره ای حریم در دستور كار قرار دارد، اظهار داشت: در بازه های زمانی خاص تصاویر ماهواره ای جدید حریم را با تصاویر قبلی مقایسه می نماییم و در صورت تعارض نسبت به رفع و تعیین تكلیف آنها اقدام می نماییم.1397/03/02
16:05:12
5.0 / 5
4490
تگهای خبر: پایتخت , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد