مورگان استنلی اعلام كرد؛

قوانین جدید كشتیرانی قیمت نفت را به ۹۰ دلار می رساند

قوانین جدید كشتیرانی قیمت نفت را به ۹۰ دلار می رساند

بتن آنلاین: قوانین جدید كشتیرانی، در كوشش برای مبارزه با آلودگی هوا سبب بالا رفتن تقاضای سوخت های كم سولفور و در نتیجه بالا رفتن تقاضا برای نفت خام شده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر به نقل از اسپوتنیك، طبق گزارش تحلیل گر بانك مورگان استنلی، تلاش های بین المللی برای كاهش آلودگی هوا، امیدهای تاجران نفت را بالا برده است، چراكه انتظار می رود قوانین جدید كشتی رانی، تقاضا برای سوخت های با سولفور پایین را افزایش بدهد كه این سبب رشد تقاضا برای نفت خام می گردد. با كاهش تولیدات اوپك و تحریم های آمریكا ضد ایران، به تازگی رشد قیمت های نفت، از پیش بینی های قبلی هم فراتر رفته است.
گزارش مورگان استنلی پیش بینی می كند قیمت نفت برنت تا سال ۲۰۲۰ به بشكه ای ۹۰ دلار برسد. این درحالی است كه با پشتیبانی قوانین جدید كشتی رانی، تقاضا برای نفت ۱.۵ میلیون بشكه در روز جهش كرده است.
ظرف كمتر از ۲ سال، قوانین جدید سازمان دریانوردی بین المللی، اجرایی می شوند. طبق این قوانین، كشتی ها یا باید مجهز به فیلتر باشند و یا از سوخت های پاك تر با سولفور كمتر استفاده كنند. از آنجایی كه تحلیل گران انتظار دارند اكثریت كشتی داران گزینه دوم را ترجیح دهند، مصرف سوخت های نیمه تقطیر یافته، مانند دیزل و گازوئیل دریایی، افزایش خواهد یافت و بدین سان تقاضا برای نفت خام افزایش می یابد و قیمت های نفت بالا می روند.
طبق گزارش مورگان استنلی، همین حالا هم پالایشگاه ها به سختی از عهده پاسخ گویی به تقاضای رو به افزایشِ این محصولاتِ به خصوص، شامل سوخت جت و دیزل، بر می آیند و ذخایر آنها به پایین ترین میزان ۵ ساله خود نزدیك شده است. افزایش اخیر تولید نفت، بیشتر مربوط به تقطیرات و میعانات گاز طبیعی است كه هیچ كدام در تهیه دیزل مورد نیاز كنونی نقشی ندارند.


1397/02/30
13:54:09
5.0 / 5
4817
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد