رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران تاكید كرد

ضرورت پیگیری مبحث ابطال مصوبات شورا توسط دیوان عدالت اداری

ضرورت پیگیری مبحث ابطال مصوبات شورا توسط دیوان عدالت اداری

بتن آنلاین: رییس كمیسیون معماری و شهر سازی شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه باید مبحث ابطال مصوبات شورا توسط دیوان اداره پیگیری شود، اظهار داشت: باید جلسه ای مشترك با مسئولان دیوان عدالت اداری برگزار گردد تا در مورد رفع این مشكل گفتگو داشته باشیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمد سالاری در شصتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذكری اظهار داشت: امروز نگرانی از وضعیت مالی شهرداری تهران یك نگرانی جدی است و همانطور كه همه می دانند وضعیت مالی شهرداری تهران مناسب نمی باشد.

وی اضافه كرد: از چالش های فرا روی مدیریت شهری مشكلات اقتصادی و نحوه كسب درآمد است و یكی از شاخص های بهبود وضعیت درآمدی، منابع درآمد پایدار می باشد و اگر كلانشهری میزان درآمد پایدارش بیشتر از سهم بودجه باشد یعنی وضعیت اقتصادی خوبی دارد.

سالاری ادامه داد: باتوجه به شرایط نامناسب مالی شهرداری تهران، طی سال های اخیر بخصوص امسال شاهد مصوباتی از جانب دیوان عدالت اداری در مورد دریافت عوارض هستیم كه دستیابی به منابع پایدار را برای مدیریت شهری سخت می كند.

وی تصریح كرد: روز گذشته در رسانه ها اعلام شده كه مصوبه دریافت عوارض مازاد بر تراكم كه از جانب شورای شهر به تصویب رسید بود توسط دیوان عدالت اداری ابطال شد و ما هم نتوانستم با دیوان عدالت صحبت نماییم. این در شرایطی است كه یكی از مطمئن ترین درآمدهای پایدار با استفاده از عوارض صدور پروانه و مازاد تراكم كسب می گردد.

رییس كمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود اظهار داشت: این مصوبه از شورای دوره اول وجود داشته و در چنین مقطع زمانی با عنایت به اینكه بنا به مصوبه دهه 60 مقرر است كلان شهرها خودكفا اداره شوند و و دولت ها هیچ اعتباری به آنها پرداخت نكنند، این نگرانی به وجود می آید كه با این وضعیت نمی توان شهر را اداره كرد و در چنین شرایطی ما شاهد ابطال مصوباتی از قبیل دریافت عوارض تابلوهای تبلیغاتی از مراكز تجاری و ابطلال دریافت عوارض از آنتن ها و دكل های مخابراتی بوده ایم.

سالاری تصریح كرد: از هیات رئیسه می خواهم هر چه سریع تر جلسه ای را با مسئولان دیوان عدالت اداری برگزار كنند تا در مورد رفع این موارد گفتگو كنند.
1397/02/16
12:06:50
5.0 / 5
4567
تگهای خبر: شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد