پایتخت باز هم آلوده خواهد شد

پایتخت باز هم آلوده خواهد شد

به گزارش بتن آنلاین مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران با اشاره به اینكه علت آلودگی هوا در عید امسال پدیده گرد و غبار با منشا داخلی بود، اظهار داشت: به احتمال زیاد امسال شرایط كیفی هوای تهران در مقایسه با سال های گذشته مطلوب نخواهد بود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، تعطیلات نوروز امسال در حالی به آخر رسید كه تهرانی ها در این ایام با وجود كاهش تردد وسایل نقلیه در سطح شهر و تعطیلات نوروزی صنایع و معادن اطراف پایتخت، تنها ۸ روز هوای مطلوب تنفس كردند این درحالیست كه در سال های قبل كیفیت هوای تهران در روزهای نوروز در شرایط ایده آل بود و پایتخت نشینان در نوروز هوای مطلوبی را تنفس كردند. وحید حسینی - مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران- پیش از این اظهار كرده بود كه برآیند شاخص های كیفیت این دهه نشان داده است نوروز ۹۷ آلوده ترین هوا را داشت.

وی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینكه نوروز امسال برای تهران نوروز بی سابقه ای بود، خاطرنشان كرد: طی دهه اخیر اندازه گیری آلاینده های جوی به صورت علمی و با استناد به معیارهای متداول جهانی انجام شده است و بررسی این آمار نشان داده است كه هیچ گاه هوا در پایتخت در روزهای نوروز به اندازه امسال آلوده نبود. همانطور كه شاخص ها مشخص كردند در نوروز امسال، هوا یك روز پاك، ۷ روز سالم و ۵ روز ناسالم برای گروه های حساس بود.

حسینی درباره علت این آلودگی اظهار داشت: یكی از عوامل اصلی افزایش غلظت آلاینده های جوی پایتخت در ایام اخیر ورود گرد و غبار به فضای تهران است. پدیده گرد و غبار و سامانه آلوده ناشی از آن در پایتخت پدیده غالب نوروز ۹۷ در تهران بود كه همین امر تاثیر مستقیمی بر افزایش غلظت آلاینده های شهر در ایام تعطیل داشت.

مدیر عامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران ادامه داد: علاوه بر گرد و غبار، حجم ترافیك معابر سطح شهر تهران هم در هفته نخست سال جدید بیش از اندازه انتظار بود كه همین امر منجر به افزایش شاخص آلایندگی هوای تهران در ایام نخست تعطیلات نوروز شد. بنابراین امسال شاهد افزایش آلودگی هوا و تعداد روزهای ناسالم شهر تهران در روزهای نوروز بودیم كه نسبت به سال های گذشته چشمگیر بود.

حسینی با اشاره به اینكه به احتمال زیاد امسال شرایط كیفی هوای تهران در مقایسه با سال های گذشته مطلوب نخواهد بود، خاطرنشان كرد: ممكن است طی امسال شاهد افزایش روزهای آلوده و ناسالم هوای شهر تهران در مقایسه با سال قبل باشیم این در شرایطی است كه هوای پایتخت در ۱۵ روز از سال به طور معمول پاك است كه بیشتر این روزهای پاك هم مربوط به فروردین ماه هستند كه متاسفانه نوروز امسال هوا اینطور نبود.

وی در انتها اظهار داشت: بخش عمده پدیده گرد و غبار نوروزی بعنوان یكی از عوامل اصلی آلودگی هوای شهر تهران منشا داخلی دارد و راهكار اصلی مقابله با این پدیده مدیریت منابع آبی كشور با هدف مقابله با ریزگردها است. 

1397/01/17
17:22:29
5.0 / 5
5214
تگهای خبر: شركت , آلودگی , كیفیت , پایتخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد