رییس كمیسیون سلامت، محیط زیست و ایمنی شورای شهر تهران:

شورای شهر از توسعه اراضی عباس آباد حمایت می كند

شورای شهر از توسعه اراضی عباس آباد حمایت می كند

بتن آنلاین: رییس كمیسیون سلامت، محیط زیست و ایمنی شورای شهر تهران اظهار داشت: مجموعه عباس آباد از بهترین مناطق تهران برای جذب گردش گر شبانه است


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری عضو شورای شهر و رییس كمیسیون سلامت، محیط زیست و ایمنی با اشاره به ضرورت ۲۴ ساعته شدن شهر تهران مثل دیگر كلان شهرهای دنیا، مرتبط با برگزاری جشن «عید شرقی» در اراضی عباس آباد اظهار داشت: برای برگزاری برنامه های شبانه، مناطقی مثل اراضی عباس آباد این ظرفیت را دارند كه با برگزاری مراسم مختلف شبانه مورد استفاده قرار گیرند و فعال باشند. اگر این اتفاق بیافتد، سازوكارهای لازم امنیتی هم تدارك دیده خواهد شد.
رییس كمیسیون سلامت، محیط زیست و ایمنی شورای شهر با اشاره به ضرورت جذب توریست برای پایتخت هنگام تعطیلات نوروز اظهار داشت: در كنار دید و بازدیدها یكی دیگر از اقداماتی كه مناسب می باشد انجام دهیم، بازدید از مناطق مختلف شهر و كشور است كه جذابیت های مختلفی دارند.
صدراعظم نوری ادامه داد: متأسفانه در این زمینه به شهر تهران توجه كمتری شده است. این شهر فضاهای بسیار خوبی برای جذب توریست دارد و در این زمینه یكی از بهترین مناطق پایتخت كه ظرفیت بسیار بالایی هم دارد، اراضی عباس آباد است. در این مكان به علت موقعیت آن فعالیت های فرهنگی زیادی می تواند صورت گیرد.
این عضو شورای شهر با اشاره به پیشینه پیش از انقلاب اراضی عباس آباد كه قرار بود این اراضی جهت فعالیت های اداری و فرهنگی اختصاص یابند، توضیح داد: پس از انقلاب این ایده با اقدامات شهرداری تهران به صورت برنامه های فرهنگی و تفرج گاهی، فضای سبز و گردشگری در اراضی عباس آباد تثبیت شد.
وی اظهار داشت: با ساخت وساز مجموعه های مختلف مثل پارك آب وآتش، اتصال آن به پارك طالقانی، احداث پل زیبای طبیعت و آسمان نما (پلانتاریوم)، پیست اسكیت و اقدامات دیگری كه توسط شركت نوسازی عباس آباد و شهرداری تهران انجام شد، اتفاقات خوبی در این مجوعه عظیم شهری رخ داد كه به شكلی منحصربه فرد است. به نظر من این مجموعه می تواند ظرفیت بیشتری تولید كند چون مردم زیادی از آن بازدید می كنند. در روزهای نوروز هم می توان در این منطقه با برنامه های مختلف گردشگران زیادی را جذب كرد.
این عضو شورای شهر تهران با اشاره به ظرفیت های اراضی عباس آباد برای جذب گردشگر، بیان كرد: اگر اقدامات انجام شده برای توسعه اراضی عباس آباد در جهت اساسنامه و اهداف تعیین شده باشد و مجموعه اداری یا تجاری در آن ساخته نشود، حتما شورای شهر از توسعه این منطقه بعنوان قطب فضای سبز و گردشگری حمایت می كند.
رییس كمیسیون سلامت، محیط زیست و ایمنی شورای شهر اضافه كرد: حتی رستوران هایی كه در این منطقه تولید شده اند، در جهت اهداف تفریحی - فرهنگی است، پس اگر این توسعه با برنامه مشخص پیش رود، شورا حتما از آن حمایت می كند.1397/01/06
12:45:23
5.0 / 5
5272
تگهای خبر: توسعه , تولید , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد