با حكم وزیر راه؛

انتصاب معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری

انتصاب معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری

به گزارش بتن آنلاین با حكم وزیر راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا، به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منصوب گردید.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، به دنبال بركناری داوود كشاورزیان از ریاست سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، عباس آخوندی، عبدالهاشم حسن نیا، معاون سابق راهداری این سازمان را به سمت معاونت وزیر و ریاست سازمان راهداری منصوب نمود.
متن حكم آخوندی خطاب به حسن نیا به شرح زیر است:
با سلام
با توجه به تعهد، تخصص و تجربیات ارزشمند جنابعالی در وزارت راه و ترابری سابق و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به باعث این حكم به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای منصوب می شوید. در انجام مأموریت محول شده شایسته است به موارد زیر توجه فرمایید:
مهمترین مأموریت وزارتخانه تأمین امكان دسترسی شهروندان به حمل و نقل ایمن، سریع همراه با رفاه و آسایش است. ازاین رو در طراحی و بازنگری تمام سیاست ها و فرآیندهای عملیاتی ضمن رعایت شاخص های فوق، بهبود كیفیت خدمات و حفاظت حقوق شهروندان باید موردتوجه باشد.
هرچند توسعه شبكه راه های ایران نیازمند سرمایه گذاری های جدید است، در گام اول استفاده صحیح و بهینه از انباشت سرمایه های ملی موجود باید موردتوجه باشد. از همین رو، مبحث حفظ سطح خدمت راه های موجود با استفاده از اعمال یك برنامه راهداری صحیح و انجام بازرسی های نوبه ای یكساله، سه ساله و پنج ساله و همینطور رفع گلوگاه باید در اولویت قرار گیرد. به یقین بودجه راهداری در ایران باید افزایش یابد و نظام تامین مالی آن نیازمند بازنگری كلی است. ضروری می باشد در این باره پیشنهاد مشخصی برای تقدیم به مجلس محترم شورای اسلامی تهیه شود.
سیاست دولت در حمل و نقل جاده ای بیشینه كردن سهم بخش خصوصی در این صنعت است. لازمه این كار بازسازی ساختاری صنعت حمل و نقل جاده ای بر مبنای این ماموریت و بسترسازی برای ورود گسترده بخش خصوصی چه در حوزه توسعه زیرساخت و چه در حوزه ناوگان و تولید بنادر خشك و همینطور تولید پارك های پشتیبانی (لجستیك) و سایر خدمات حرفه ای است.
ایمنی جاده ها و تدوین سیاست های لازم جهت كاهش میزان تلفات جانی ناشی از تصادفات رانندگی در جاده های كشور با عنایت به خسارات بلندمدت اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی آن باید در صدر فعالیت ها قرار گیرد. در همین ارتباط تهیه آمار و ارقام بر مبنای واقعیت های موجود و انتشار این اطلاعات جهت آگاهی مردم و همینطور جهت انجام پروژه های تحقیقاتی بخصوص در زمینه ایمنی می بایست موردتوجه واقع شود.
استفاده از سیستم های هوشمند حمل و نقل (ITS) در بخش حمل و نقل جاده ای چه در مدیریت ایمن و بهینه شبكه و ناوگان و چه در سهولت دسترسی شهروندان موردتاكید است. این خدمات می تواند بهره برداری از اطلاعات خرید و سفارش اینترنتی و همینطور خدمات دسترسی به شبكه اینترنت در حین سفر و سایر خدمات ارتباط داشته باشد. همینطور باید شرایطی را فراهم آورد تا كسب و كارهای نوپا بدون مانع امكان ورود به این حوزه را داشته باشند.
تلاش برای تحقق سیاست های كلی نظام در بخش حمل ونقل جاده ای بویژه در دستیابی به سهم بیشتر از بازار حمل ونقل بین المللی و توسعه حمل ونقل تركیبی مورد انتظار است.
توجه ویژه به حمل ونقل و توسعه پایدار بخصوص تدوین برنامه های كوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت جهت كاهش تخریب محیط زیست در اثربخشی فعالیت ها در حوزه حمل و نقل جاده ای مورد توجه باشد.
یكپارچه سازی فعالیت های بخش حمل ونقل جاده ای برون شهری با سیستم های مختلف حمل ونقل درون شهری با استفاده از هماهنگی با دستگاه های ذیربط مورد تاكید است.
توفیق روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال خواهانم.
 

1396/12/08
21:24:41
5.0 / 5
4910
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد