در حال تكمیل؛

یك فروند ای تی آر با ۶۵ مسافر ناپدید شد، تشكیل كمیته بحران

یك فروند ای تی آر با ۶۵ مسافر ناپدید شد، تشكیل كمیته بحران

بتن آنلاین: هواپیمای ای تی آر آسمان كه از تهران عازم یاسوج بود بامداد امروز در حوالی سمیرم از صفحه رادار محو شد؛ تا زمان كشف لاشه هواپیما، اظهار نظر قطعی درباره سقوط این هواپیما ممكن نیست.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر هواپیمای ای تی آر ۷۲ – ۵۰۰ متعلق به هواپیمایی آسمان بامداد امروز از صفحه رادار خارج شد.
این هواپیما كه ساعت ۸: ۵۴ دقیقه از تهران عازم یاسوج شده بود از ساعتی پیش از رادار خارج شد. گفته می گردد این پرواز دست كم ۶۵ مسافر داشته است.
عمر این هواپیمای ای تی آر هواپیمایی آسمان بیش از ۲۰ سال بود.
تصویری از كاپیتان ای تی آر

محل سقوط احتمالی شناسایی شد
سخنگوی سازمان اورژانس كشور از اعزام یك فروند بالگرد به محل سقوط اطلاع داد و گفت به علت كوهستانی بودن مسیر، امكان اعزام خودروی اورژانس وجود ندارد.

شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از تشكیل ستاد بحران در فرودگاه یاسوج اطلاع داد و اعلام نمود این فرودگاه در آماده باش كامل به سر می برد.فرماندار سمیرم گفته هواپیمای مسافربری تهران _ یاسوج در كوه های پادنا سقوط كرد.وی افزوده است: به علت مه آلود بودن هوا، اورژانس هوایی استان قادر به فرود نشد و هم اكنون با خودرو درحال اعزام به محل هستند
گفتنی است هواپیمای سقوط كرده متعلق به شركت هواپیمایی آسمان است و جزء ای تی آرهای ملخ دار تازه خریداری شده ایران ایر محسوب نمی گردد.
سخنگوی سازمان هواپیمایی: جزئیاتی از محل سقوط نداریم

جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی كشوری دقایقی قبل در گفت وگو با شبكه خبر اعلام نمود: پرواز تهران ـ یاسوج هواپیمایی آسمان ۸: ۵۴ از مهرآباد به سمت یاسوج پرواز كرد كه دقایقی پس از آن مركز كنترل فضای كشور اعلام نمود آن را در صفحه رادار ندارد.

وی اضافه كرد: هم اكنون جزئیات دیگری در دست نیست و بعد از دریافت اطلاعات تكمیلی، اطلاع رسانی خواهد شد. مدیر هماهنگی و كنترل عملیات هلال احمر اظهار داشت: هنوز لاشه هواپیما از جانب مردم یا نیروهای امدادی رویت نشده استرئیس فوریت های پزشكی استان كهگیلویه و بویر احمد اظهار داشت: هواپیمای مسافربری تهران _یاسوج در كوه های پادنا سقوط كرد. به علت مه آلود بودن هوا اورژانس هوایی استان قادر به فرود نشد و هم اكنون با خودرو درحال اعزام به محل هستند.سخنگوی سازمان اورژانس كشور هم اعلام نمود: تیم واكنش سریع سازمان اورژانس كشور با یك فروند بالگرد خود جهت امدادرسانی و ارزیابی در آسمان اصفهان به پرواز درآمدند. با عنایت به كوهستانی بودن منطقه امكان اعزام آمبولانس وجود ندارد و اخبار تكمیلی در این خصوص اعلام می گردد.تشكیل جلسه كمیته بحران در سازمان هواپیماییجعفرزاده با تایید سقوط هواپیما در حوالی سمیرم اعلام نمود: جلسه كمیته بحران سقوط ای تی آر آسمان در سازمان هواپیمایی كشوری تشكیل شده است.
یك مقام مسئول شركت هواپیمایی آسمان اعلام نمود: هواپیمای ATR۷۲ به كاپیتانی حجت فولاد، در وضعیت بد جوی به كوه دنا برخورد كرده است. رسیدن به لاشه هواپیما خیلی سخت است.كاپیتان حجت الله فولاد خلبان باتجربه پرواز آسمان یك بار دیگر در پرواز یاسوج به تهران در سال ۱۳۹۲ با از كار افتادن موتور شماره۲ هواپیمای ATR۷۲، در شرایط اضطراری قرار گرفته بود اما توانست هواپیما را به سلامت در فرودگاه یاسوج به زمین بنشاند.همه سرنشینان جان باخته اندطباطبایی مدیر روابط عمومی شركت آسمان اعلام نمود: هواپیمای ATR مدل ۷۲ بود كه حدود ۸ و ۵۲ دقیقه از رادار خارج شد و پس از جست وجو در منطقه متوجه شدیم كه این هواپیما در ۱۴ مایلی یاسوج به كوه دنا برخورد كرده است. این هواپیما ۶۰ مسافر داشته كه ۵۹ بزرگسال و ۱ كودك داشته است كه ۲ خلبان ۲ مهماندار و ۲ نفر كادر امنیت پرواز داشته است كه متاسفانه همه سرنشینان جان باخته اند.اعزام نیروی زمینی امداد به منطقهسخنگوی سازمان اورژانس كشور در گفت وگو با شبكه خبر اعلام نمود نیروهای امدادی اورژانس در آماده باش كامل هستند و در حال اعزام زمینی به منطقه هستیم. از اورژانس استان های اصفهان و كهگیلویه و بویراحمد درخواست همكاری كرده ایم.پورانفرد اظهار داشت: هنوز چیزی رؤیت نشده است مسیر حادثه تا سمیرم بیش از ۱۲۰ كیلومتر است كه نیروهای زمینی اورژانس تا كنون ۵۰ تا ۶۰ كیلومتر از طریق را طی كرده اند.سفر مقامات با هواپیمای VIP ماهان به محل حادثهیك مقام مسئول در شركت هواپیمایی ماهان در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به وقوع سانحه سقوط هواپیمای ای تی آر با ۶۶ سرنشین بامداد امروز در حوالی سمیرم بعد از برخورد با كوه دنا اظهار داشت: از جانب مسئولان درخواست پرواز VIP با هواپیمای ماهان شده است كه مقرر است این هواپیما برای بررسی سانحه به محل سقوط هواپیما پرواز كند.به گفته این مقام مسئول در هواپیمایی ماهان، این هواپیما در حال آماده سازی است و تا یكی، دو ساعت دیگر پرواز صورت خواهد گرفت.وی اضافه كرد: اعلام شده است با عنایت به خرابی هوا در اصفهان به احتمال فراوان این هواپیما در شیراز فرود خواهد نمود.این مقام مسئول تصریح كرد: اسامی مسئولانی كه مقرر است با این هواپیما به شیراز سفر كنند اعلام نشده است.
تكمیل می گردد..

1396/11/29
13:23:07
5.0 / 5
4782
تگهای خبر: خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد