سلیمی: هزینه های حمل و نقل عمومی نباید از جیب مردم پرداخت شود

سلیمی: هزینه های حمل و نقل عمومی نباید از جیب مردم پرداخت شود

بتن آنلاین: یك عضو كمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس اظهار داشت: برای مرتفع ساختن مساله ترافیك و آلودگی هوا باید به حمل و نقل عمومی توجه بیشتری شود، با این وضعیت بیكاری و معیشت مردم نباید این هزینه از جیب مردم پرداخت شود.اصغر سلیمی در گفت وگو با ایسنا در مورد كاهش بودجه مدنظر دولت برای توسعه متروی كلان شهرها در سال 97، بیان كرد: یكی از راهكارهای مواجهه با بحث آلودگی هوا كه در تهران و كلان شهرها با آن مواجه هستیم این است كه حمل و نقل عمومی كه در راس آن مترو قرار دارد را گسترش دهیم. برای مرتفع ساختن ترافیك و آلودگی هوا باید به حمل و نقل عمومی توجه بیشتری شود و امكانات بهتری را در اختیار مردم قرار دهد. با این وضعیت بیكاری و معیشت و مشكلات اقتصادی مردم نباید این هزینه از جیب مردم پرداخت شود.

وی در ادامه اظهار داشت: دولت باید به حمل و نقل عمومی توجه بیشتری داشته باشد و اعتبارات و امكانات خوبی را در كلان شهرها برای گسترش آنها در نظر گیرد تا بتوانیم بحث آلودگی هوا و ترافیك را از این طریق حل نماییم. زمانی كه به مردم می گوییم با ماشین های تك سرنشین در خیابان ها تردد نكنند باید در حمل و نقل عمومی مشكلی وجود نداشته باشد. هر وقت بتوانیم این بخش را اصلاح نماییم بطور قطع می گردد فرهنگ سازی لازم جهت استفاده از مترو و وسایل حمل و نقل عمومی به جای وسایل شخصی را انجام داد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس بیان كرد: دنیا و كشورهای پیشرفته هم به سمت توسعه حمل و نقل عمومی پیش می روند. در اغلب كشورهای پیشرفته حمل و نقل در حوزه شهری توسط مترو انجام می گردد و از این طریق توانسته اند آلودگی هوا را به نحو مطلوبی كنترل كنند. ما باید از این الگوها كه كشورهای پیشرفته از آن بهره برده اند و موفق شده اند، استفاده نماییم و با استفاده از گسترش مترو، فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را گسترش دهیم.


1396/11/23
14:04:45
5.0 / 5
5025
تگهای خبر: توسعه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد