رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران خبر داد

طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران مورد بازبینی قرار گرفت

طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران مورد بازبینی قرار گرفت

به گزارش بتن آنلاین رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران اظهار داشت: مقاوم سازی صرفا برعهده یك نهاد نیست و همه دستگاه ها در بخش های دولتی و خصوصی باید دست به دست هم دهند تا مقوله مقاوم سازی انجام شود، ازاین رو انتظار داریم همه دستگاه ها به صورت هماهنگ با یك برنامه و هدف خاص این مورد را پیش ببرند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، احمد صادقی در حاشیه امضای تفاهم نامه همكاری مشترك میان شهرداری تهران با سازمان همكاری های بین المللی ژاپن (جایكا) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران برای یك بازه 12 ساله تعریف شده بود كه بازه زمانی این طرح در سال 95 به اتمام رسید، ازاین رو نیازمند این هستیم كه برای طرح جدید اطلاعات و معلومات جدیدی اضافه كنیم و اطلاعات قبلی هم بروزرسانی شود.

وی ادامه داد: بایستی تجربیاتی كه در سطح دنیا و سطح كشور در این بازه 12 ساله اتفاق افتاده است، در تنظیم و تهیه طرح جدید لحاظ شود. همینطور كشور ژاپن یكی از كشورهایی است كه در طرح زلزله كارهای خوبی انجام داده است و در دوره 12 ساله هم بعنوان یك مشاور بین المللی تجربیات خویش را در اختیار شهرداری تهران قرار داده بود.

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران افزود: ازاین رو مجددا از آنها خواستیم كه در بحث به روزرسانی طرح گذشته به ما كمك كنند و امروز هم شاهد به امضاء رسیدن تفاهم نامه ای بودیم كه طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران در بحث لرزه ای در یك دوره سه ساله مورد بازبینی قرار گیرد و پروژه هایی تعریف شود تا به كاهش خطرپذیری شهر تهران كمك شود.

صادقی ادامه داد: یكی از خصوصیت های این بحث نسبت به گذشته این است كه تمام اقداماتی كه تا به امروز درمورد كاهش خطرپذیری شهر تهران انجام شده، فقط بر پایه مخاطرات لرزه ای و زلزله بوده است، اما مقرر است چند مخاطره دیگر همچون سیل، طوفان، لغزش زمین هم دیده و به مخاطرات شهر تهران اضافه شود كه این یكی از رویكردهای مهم این طرح است.

وی با اشاره به اینكه زلزله شهر تهران پدیده ای ویژه است كه خسارت هایی ناشی از زلزله شهر تهران متناسب با نیازهای شهر تهران نیست و خیلی بیشتر از امكاناتی است كه در تهران وجود دارد، اظهار داشت: شهر تهران شاید آمادگی زیادی در مقابله با زلزله نداشته باشد. این بحث، بحث ملی است و نیازمند برنامه است، ازاین رو برای برنامه عملیاتی نیاز به مطالعات داریم كه پایه این مطالعات تفاهم نامه امروز است.

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: سازمان مدیریت بحران هماهنگ كننده بین دستگاهی است اگر بخواهیم چرخه مدیریت بحران را به صورت كامل اجرا كنیم، نیاز است كه حدود 86 دستگاه مشاركت كنند تا چرخه مدیریت بحران را كامل كنیم. همینطور كارهای زیرساختی و كارهای مربوط به تهیه ضوابط و آیین نامه باید توسط سازمان مدیریت بحران انجام شود ولی دستگاه های مختلف می بایست مشاركت داشته باشند.

صادقی همینطور به اجرای پروژه های مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از این پروژه ها مقاوم سازی است. مقاوم سازی صرفا برعهده یك نهاد خاص نیست و همه دستگاه ها در بخش های خصوصی و دولتی باید دست به دست هم دهند تا مقاوم سازی انجام شود و انتظار داریم همه دستگاه ها به صورت هماهنگ و هدف خاص این مورد را پیش ببرند.

رییس سازمان مدیریت بحران شهر تهران در انتها اظهار داشت: ژاپن صرفا تجربیات خویش را منتقل می كند و ما از تجربیات آنان استفاده و آنان را بومی می كنیم. همینطور این تجربیات را الگوسازی كرده و این الگو را به صورت بومی و محلی در شهرهای دیگر پیاده می كنیم. 

1396/09/28
17:11:07
5.0 / 5
4927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد