در گفت وگو با بتن آنلاین مطرح شد

تلاش معاونت علمی برای کسب ۲۰ درصد بازار ۵ هزار میلیارد دلاری طب سنتی

تلاش معاونت علمی برای کسب ۲۰ درصد بازار ۵ هزار میلیارد دلاری طب سنتی

به گزارش بتن آنلاین، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اظهار داشت: باتوجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت قابل توجهی که در کشت و تولید گیاهان دارویی داریم، می توانیم سهم 20 درصدی را از بازار 5 هزار میلیارد دلاری داشته باشیم.


محمدرضا شمس اردکانی در گفت و گو با ایسنا، بحث اقلیم در ایران ظرفیت هایی را برای ما به وجود آورده است، چونکه بیش از ۸۰ درصد از اقلیم های دنیا در ایران وجود دارد. این امر به ما کمک کرده است که بیش از ۲ هزار گونه گیاهی در ایران رویش داشته باشد، به شکلی که تعدادی از آنها فقط در ایران رویش دارند.
وی اظهار داشت: اقلیم به ما کمک کرده تا بتوانیم با همکاری خوبی که وزارت جهاد کشاورزی با ما داشته است، ساماندهی بیشتری صورت دهیم و پس راندمان بیشتری را در پی خواهیم داشت.
شمس اردکانی درباب کشت گلخانه ای گیاهان دارویی، اشاره کرد: از آنجا که ایران دارای اقلیم های خوبی است، کشت گلخانه ای گیاهان دارویی زیاد نیست و بیشتر بصورت کشت دیم و آبی و یا بصورت خودرو در جاهای مختلف مورد بهره برداری قرار می گیرد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری از کسب رتبه چهارم جهانی تولید علم در عرصه تولید گیاهان دارویی و طب سنتی از طرف محققان ایرانی آگاهی داد و اظهار داشت: بازار پیش روی طب سنتی، بازاری ۵ هزار میلیارد دلاری است و باتوجه به موقعیت جغرافیایی و ظرفیت قابل توجهی که در کشت و تولید گیاهان دارویی داریم، می توانیم سهم ۲۰ درصدی را در این بازار داشته باشیم که خود عدد قابل توجهی است. یکی از مهم ترین رویکرد های ما در این عرصه، بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی و استفاده از هوش مصنوعی است.1403/03/10
18:23:59
5.0 / 5
246
تگهای خبر: توسعه , تولید , خودرو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد