لیست خودرو های برقی وارداتی در سامانه

لیست خودرو های برقی وارداتی در سامانه

به گزارش بتن آنلاین، مدیر سامانه یکپارچه خودرو ها، ضمن تاکید بر این که سامانه، از امروز (یکشنبه) برای عرضه خودرو های برقی فعال خواهد شد، از عرضه شش خودروی برقی وارداتی در این مرحله برای متقاضیانی که طی مدت تعیین شده (از پنجشنبه هفته گذشته تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه این هفته) مبادرت به حساب وکالتی و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی کرده اند، اطلاع داد.


مدیر سامانه یکپارچه خودروه در گفتگو با ایسنا، ضمن تاکید بر این که سامانه، از امروز (یکشنبه) برای عرضه خودرو های برقی فعال خواهد شد، از عرضه شش خودروی برقی وارداتی شامل آئودی Q۵، هوندا ENS۱، فولکس واگن ID۴، لونا، سیناگولد، جی سون در این مرحله برای متقاضیانی که طی مدت تعیین شده (از پنجشنبه هفته گذشته تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه این هفته) مبادرت به حساب وکالتی و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی کرده اند، اطلاع داد.
با عنایت به این که تا لحظه انتشار این گزارش هنوز، سامانه یکپارچه عرضه خودرو های برقی برای ثبت نام متقاضیان فعال نشده است، مهدی تقدسی، بر بازگشایی قطعی سایتِ سامانه در روز جاری (یکشنبه) برای ثبت نام متقاضیان تصریح کرد و از عرضه شش خودروی برقی وارد شده در این مرحله، اطلاع داد.
برای مشارکت در این طرح فروش خودرو های برقی، متقاضیان از روز پنجشنبه هفته گذشته (۲۷ اردیبهشت ماه) این امکان فراهم شده که یکی از حساب های بانکی خود نزد شعب بانکهای حائز شرایط را به نام خودرو برقی وارداتی وکالتی کرده و وجه ۱۰۰ میلیون تومانی را در این حساب وکالتی خود مسدود کنند. متقاضیان برای این منظور تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه (دوم خرداد ماه) می توانند برای ثبت نام خودرو های وارداتی، حساب خویش را وکالتی و وجه مورد نظر را در آن بلوکه کنند.
بعد از آن، متقاضیانی که برای حساب وکالتی اقدام نموده باشند از امروز (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه) تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز شنبه هفته آینده (پنجم خرداد ماه) فرصت دارند تا با رفتن به سایت سامانه یکپارچه عرضه خودرو های واردتی به نشانی https: //evauto.ir مراجعه نموده و از فهرست محصولات عرضه شده؛ یک اولویت مورد نظر خویش را انتخاب کنند.
شایان ذکر است که وجه مسدود شده در حساب وکالتی جهت ثبت نام اولیه، بایستی تا زمان اعلام نتایج قطعی و بارگذاری وضعیت تخصیص در پروفایل ثبت نام کنندگان، در حساب مذکور مسدود باقی بماند؛ برداشت وجه از این حساب به منزله ابطال ثبت نام تلقی خواهد شد.
البته قابل ذکر است که افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام اولیه، به صورت قطعی، به منزله تخصیص خودرو نخواهد بود؛ چونکه تخصیص مطابق با میزان عرضه صورت خواهد گرفت.
قابل ذکر است که البته، نخستین طرح فروش خودرو های برقی، نیمه اردیبهشت ماه و از راه همان سامانه یکپارچه عرضه خودرو های وارداتی و صرفا برای ثبت نام کنندگان مرحله اول خودرو های وارداتی (اسفند ماه ۱۴۰۱) اجرایی شد که بیشتر از ۶۰۰ درخواست برای خودرو های برقی به ثبت رسید.
همینطور شایان ذکر است که طبق اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت ایران، حدود ۷۰۰۰ الی ۸۰۰۰ خودروی وارداتی برقی آماده عرضه است.
مهدی ضیغمی در گفت و گویی ضمن تاکید بر این که عرضه خودرو های برقی تسهیل شده و محدودیت هایی همچون صرف اشخاص حقیقی یا عدم پلاک انتظامی فعال که برای فروش خودرو های وارداتی بنزینی مطرح بوده، برای عرضه خودرو های برقی برداشته شده، اعلام نموده است که "شرکت های واردکننده خودرو برقی می توانند خارج از سامانه یکپارچه عرضه خودرو های برقی هم خودروی وارد شده را بفروشند، اما خیلی از شرکت ها ترجیح می دهند در سامانه بفروشند تا نظارت بر روند بهتر باشد.
منبع:

1403/02/31
13:24:26
5.0 / 5
272
تگهای خبر: توسعه , ثبت نام , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد