واردات ۳ و نیم میلیارد دلار تراز تجاری مناطق آزاد مثبت است

واردات ۳ و نیم میلیارد دلار تراز تجاری مناطق آزاد مثبت است

به گزارش بتن آنلاین، دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: تراز تجاری مناطق آزاد و ویژه اقتصادی حدود ۱۴.۵ میلیارد دلار مثبت است و تنها ۳.۵ میلیارد دلار واردات داشتیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، حجت عبدالملکی دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی امروز یک شنبه (۹ اردیبهشت) در مراسم رونمایی از «بسته های سرمایه گذاری» در نمایشگاه اکسپوی ۲۰۲۴، عنوان کرد: امروز از ۲۰۰ بسته سرمایه گذاری به ارزش ۲۰۷ هزار میلیارد تومان رونمایی گردید، که بدین ترتیب بسته های سرمایه گذاری ما در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی که از سال قبل شروع و الان به ۱۲۰۰ بسته به ارزش بیشتر از ۱، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان رسید.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اشاره به اینکه تا کنون ۱۲۰۰ بسته سرمایه گذاری رونمایی شده که تا انتهای سال به ۲۰۰۰ بسته خواهد رسید، افزود: حدودا در اندازه های مختلف سرمایه گذاری، از چند میلیارد تومان تا چند هزار میلیارد تومان و در قسمت های مختلف از صنایع غذایی، صنایع پوشاک، فناوری اطلاعات، گردشگری، خودرویی، صنایع شیمیایی و پتروشیمی و در همه مناطق مخالف کشور، بسته های مختلفی وجود دارد و تنوع کامل از نظر اندازه سرمایه و جغرافیایی موجود است.
وی عنوان کرد: در دو سال گذشته مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به مقصد جایگزین برای خروج سرمایه از کشور تبدیل شد. خیلی کسانی که تصمیم داشتند سرمایه هایشان را از کشور خارج کنند، امروز به منطقه آزاد مراجعه کرده و از مزیت های سرمایه گذاری در اینجا آگاه می شوند. گو این که سال قبل تقاضا برای سرمایه گذاری در این مناطق نسبت به سال قبل ۴.۲ برابر شد؛ پروژه هایی که سال قبل احداثشان آغاز شد هم ۷.۵ برابر سال پیش از آن بود.
این مقام مسؤول اضافه کرد: همینطور میزان سرمایه گذاری محقق شده که روی زمین قرار گرفت و به ساختمان، ماشین آلات و کارخانه تبدیل شد، ۳ برابر سال قبل بود. اینها همه اتفاقاتی است که در اثر اهتمام ویژه به حوزه سرمایه گذاری رخ داده و سال جاری هم ادامه می یابد. ما وعده کردیم که مناطق آزاد اقتصادی به پیشران اصلی اقتصادی کشور تبدیل گردد.
 


منبع:

1403/02/09
14:41:09
5.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد