رییس سازمان عشایر خبر داد

برنامه ریزی برای توزیع 300 هزار تن نهاده دامی میان عشایر امسال

برنامه ریزی برای توزیع 300 هزار تن نهاده دامی میان عشایر امسال

به گزارش بتن آنلاین، خراسان شمالی رئیس سازمان امور عشایری از برنامه ریزی برای توزیع 300 هزار تن نهاده دامی در مرحله اول اجرای طرح تولید قراردادی گوشت قرمز برای امسال آگاهی داد و اضافه کرد: عشایر به ازای دریافت نهاده، گوشت قرمز تولید می کنند و تحویل می دهد.


شایان نادری ۲۴ فروردین ماه در بازدید از مناطق عشایری خراسان شمالی اظهار داشت: خشکسالی های متوالی سبب شده تا دامداران عشایری برای تامین نهاده های دامی خود با مشکل مواجه شوند که اجرای طرح قراردادی گوشت قرمز برای پشتیبانی از این قشر از جامعه در سال قبل اجرا و امسال نیز ادامه پیدا می کند.
بگفته وی در نیمه دوم سال قبل ۲۰۰ هزار تن نهاده دامی در اختیار دامداران قرار گرفت که این رقم امسال بیشتر می شود.
نادری اظهار داشت: اجرای این طرح سبب می شود تا از سوق دادن دام های مولد عشایر به کشتارگاه جلوگیری شود و علاوه بر آن، این طرح کمک خوبی به تولید گوشت قرمز می کند.
نادری افزود: عشایر ۲۵ درصد از گوشت قرمز مورد نیاز کشور را تامین می کنند که در این طرح، میزان تولید این محصول ۲۰ درصد بیشتر می شود.

ایشان سپس با اشاره به این که سازمان عشایری برای تولید صنایع دستی عشایر را مورد حمایت قرار می دهد، بیان کرد: طی پارینه میزان تسهیلات صنایع دستی مصوب برای پرداخت به جامعه عشایر ۱۶ هزار میلیاردریال است که این منابع باید تا پایان خردادماه در اختیار متقاضیان قرار گیرد.
رئیس سازمان امور عشایری همین طور امروز از بند خاکی میاندشت نیز بازدید کرد و برای مساعدت با تکمیل این پروژه قول مساعد داد.
وی ادامه داد: عشایر خط اول امنیت غذایی کشور هستند، این قشر با کمترین امکانات، بخش بزرگی از گوشت قرمز مورد نیاز کشور را تامین می کنند.

نادری اشاره کرد: دولت توجه ویژه ای به عشایر دارد که در این جهت در سال قبل دستورالعمل ۱۰بندی در امتداد افزایش رفاه جامعه عشایری و برطرف شدن مشکلات این قشر ابلاغ گردید.
منبع:

1403/01/25
10:41:05
5.0 / 5
275
تگهای خبر: پروژه , تولید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد