مدیركل راه و شهرسازی خوزستان:

۶۰ درصد راه های روستایی خوزستان آسفالت شدند

۶۰ درصد راه های روستایی خوزستان آسفالت شدند

به گزارش بتن آنلاین، مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: در خوزستان حدود 14 هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد که تا حالا 60 درصد این راه ها آسفالت شده اند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، مسعود بیات منش بامداد امروز سه شنبه در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای چهل و پنجمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران، رشد تولید و کارآفرینی اهواز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سهم استان خوزستان در طرح نهضت ملی مسکن حدود ۲۸۰ هزار واحد است که تا کنون به ۶۷ هزار واحد رسیده ایم. در بخش دولتی آن یعنی مسکن حمایتی که صفر تا صد آن توسط دولت به انجام می رسد، سهم خوزستان ۱۰۰ هزار واحد است.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان اظهار داشت: در بخش مسکن حمایتی، مقداری عقب ماندگی داریم که اهتمام می نماییم آنرا جبران نماییم. در چند ماه گذشته ۹۰ درصد زمینهای مورد نیاز طرح حمایتی را به جز شهرهای رامهرمز، باغملک و ایذه آماده کرده ایم که اهتمام داریم در ۲-۳ ماه آتی مشکل این سه شهر را هم برطرف کرده و زمین لازم را برای این شهرستان ها تامین کنیم؛ در این طرح حالا به ۱۵ هزار واحد رسیده ایم و تلاش می نماییم تا انتهای سال آنرا به ۳۰ هزار واحد برسانیم تا در ۳-۴ برنامه سه ماهه تعداد به ۱۰۰ هزار واحد برسد.
وی افزود: بدنبال آن هستیم که بتوانیم تا پایان دولت سیزدهم واگذاری ۱۰۰ هزار واحد زمین دولتی را که بصورت برون ساخت هستند، انجام و در اختیار متقاضیان قرار دهیم. درباب انبوه ساخت برای افرادی که توان ساخت ندارند، اهتمام می نماییم که پیمانکار بگیریم.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اعلان اینکه در خوزستان حدود ۱۴ هزار کیلومتر راه روستایی وجود دارد، اشاره کرد: متولی این راه ها اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای است که تا کنون ۶۰ درصد راه ها آسفالت شده اند؛ همین طور حدود هفت هزار کیلومتر راه شریانی و فرعی در استان وجود دارد که ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر از این راه ها شریانی هستند و از این مقدار، یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه بزرگراه هستند.
بیات منش افزود: از راه های شریانی خوزستان نیز یک هزار و ۴۰۰ کیلومتر باید به بزرگراه تبدیل شوند که برای همه این مسافت پروژه تعریف کرده ایم که حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. دولت بوسیله ردیف های ملی نیز سه هزار میلیارد تومان در اختیار ما قرار می دهد که با این روند، پروژه حدود ۱۱ سال زمان می برد اما از آن جایی که نیاز داریم این راه ها را به نقطه ایمن برسانیم تا حجم ترافیک و بار کشور را پشتیبانی کند باید بوسیله دولت، وزیر و نمایندگان بصورت ملی پیگیر باشیم تا منابع لازم جذب شود.
وی با اشاره به وجود صنایع مختلف در خوزستان اظهار داشت: حدود ۹۰ درصد راه ها پشتیانی کننده صنایع استان همچون نفت، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و حتی صنایع خرد و کلان کشاورزی هستند که با بهره گیری از این راه ها درآمدهای کلانی برای مجموعه به دست می آید اما به عقیده بنده همکاری آنها در استان بسیار پایین است.
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان افزود: همین طور ۹۰ درصد درآمدهای نفتی و گازی کشور از خوزستان است که باید سالانه حدود چهار هزار میلیارد تومان از صنعت های نفتی و به همین میزان از دیگر صنایع برای ایمن سازی راه های استان و… باشد تا بتوانیم در یک برنامه ۴-۵ ساله نیاز راه های استان را تامین نماییم.
بیات منش درباب مبلغ در نظر گرفته شده برای راه و شهرسازی در بودجه ۱۴۰۳ عنوان کرد: منابع راه از محل های مختلفی تامین مالی می شود؛ یک بخش راه های ملی است که توسط شرکت ساخت به انجام می رسد، بخش دیگر راه های ملی ویژه راه های استانی است که اداره کل راه و شهرسازی پیگیری کننده آنست، یک بخش دیگر از منابع استانی است که مقدار آن کم است اما برای سال آینده ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پیش بینی اعتبار شده که قطعی نشده است و پیگیر هستیم که مبلغ را تقویت نماییم.
وی اظهار داشت: حدود ۹۰۰ میلیارد تومان از محل مسئولیت های اجتماعی نفت به پروژه های نامبرده اضافه می شود که برای سال ۱۴۰۳ می توانیم سرجمع حدود ۳.۵ – تا ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اداره کل راه و شهرسازی خوزستان داشته باشیم؛ سنوات گذشته به طور معمول ۷۰ درصد اختصاص اعتبار پروژه ها انجام شده است.

1402/11/18
07:57:36
5.0 / 5
329
تگهای خبر: پروژه , تولید , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد