متروی تهران - پرند تا خرداد 1402 آماده می شود؟

متروی تهران - پرند تا خرداد 1402 آماده می شود؟

به گزارش بتن آنلاین، مدیرعامل متروی تهران آخرین وضعیت خط متروی پرند را شرح داد.


محسن هرمزی در گفتگو با ایسنا، در مورد سرانجام خط متروی تهران - پرند با اعلان اینکه در بازدید رئیس جمهور از متروی شهر جدید پرند قول دادیم خط متروی پرند را تا سوم خردادماه سال آینده تحویل دهیم، اظهار داشت: آنجا اعلام کردیم که به سه شرط می توانیم خط متروی پرند را تا روز سوم خردادماه ۱۴۰۲ تحویل دهیم ؛ شرط اول ما تأمین فیدرهای ۷.۵ مگاوات با کمک وزارت نیرو از نیروگاه پرند بود که هنوز در مورد تأمین برق خط متروی پرند به جایی نرسیده ایم.
مدیرعامل شرکت متروی تهران افزود: همینطور اعلام کردیم که بودجه سال ۱۴۰۱ متروی پرند که ۲۲۷ میلیارد تومان است به صورت ۱۰۰ درصد تخصیص داده شود، چون که تابحال فقط ۴۵ میلیارد تومان اعتبار داده شده است. این مهم تا کنون انجام نشده و این در حالیست که سال جاری تا چند روز دیگر تمام می شود و ما در نظر داشتیم این پول را بابت پیش پرداخت خرید تجهیزات تخصیص دهیم.
وی افزود: شرط سوم ما حل مشکل املاک بود که قرار بود در قالب واگذاری زمین به مبلغ ۷۵۰ میلیارد تومان، به این پروژه تزریق شود؛ اما تا امروز فقط ۱۱۷ میلیارد تومان از این محل به پروژه اختصاص یافته است و دقت داشته باشید که برای تکمیل خط متروی پرند به حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که پرداخت این پول جزو تعهدات دولت می باشد.
به قول مدیرعامل متروی تهران، تصور می کردیم که در بودجه سال آینده کشور اعتبار خوبی به متروی پرند اختصاص پیدا کند که این طور نشد. از رئیس جمهور می خواهیم یا در بودجه ۱۴۰۲ اصلاحاتی داشته باشند و یا با دستوری ویژه، مشکل تأمین منابع مالی لازم برای تکمیل خط متروی پرند را حل کنند.
هرمزی در آخر در مورد سرانجام اوراق مشارکت متروی تهران هم با اعلان اینکه ما از وزارت کشور درخواست ۲۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت داشتیم؛ اما هم اکنون تنها با ۱۳۰۰ میلیارد تومان موافقت کرده اند، اظهار داشت: این در حالیست که امسال اجازه انتشار ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت را داشتیم ؛ یعنی سال آینده باید کمتر از سال جاری اوراق منتشر نماییم و این در حالیست که ۵۰۰ میلیارد تومان را هم باید بابت اورهال ناوگان هزینه می نماییم. بنا بر این از دولت می خواهیم که سقف انتشار اوراق مشارکت مترو را افزایش دهد.
منبع:

1401/12/26
23:59:28
5.0 / 5
177
تگهای خبر: اوراق , پروژه , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد