مناطق آزاد و صداوسیما تفاهمنامه همکاری امضا کردند

مناطق آزاد و صداوسیما تفاهمنامه همکاری امضا کردند

به گزارش بتن آنلاین تفاهمنامه همکاری مشترک بین دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و سازمان صدا و سیما با هدف معرفی ظرفیت های اقتصادی و گردشگری در مناطق آزاد کشور به امضا رسید.به گزارش بتن آنلاین به نقل از دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تحاری-صنعتی و ویژه اقتصادی، این تفاهمنامه همکاری امروز دوشنبه (۱۹ اردیبهشت ماه)، بین «سعید محمد» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی و «پیمان جبلی» رئیس سازمان صدا و سیما به امضا رسید.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی در این مراسم اظهار داشت: زمینه همکاریهای زیادی بین دبیرخانه شورای عالی و سازمان صدا و سیما وجود دارد، همه این موارد احصاء شده تا برنامه ریزی لازم برای ایجاد هم افزایی در ابعاد مختلف اقتصادی و فرهنگی بین دو سازمان صورت گیرد.
سعید محمد اضافه کرد: مناطق آزاد از ظرفیت اقتصادی هر کشوری محسوب می شوند، بطوری که در کشور چین ۷۵ درصد تجارت از راه مناطق آزاد آن انجام می شود. کشورهای منطقه از ظرفیت های این مناطق بیشترین بهره را می برند ولی متأسفانه در ایران از ظرفیت این مناطق به خوبی استفاده نشده است.
وی با گلایه از قوانین خلق الساعه در کشور اظهار داشت: خیلی از کارکرد مناطق آزاد اطلاع ندارند و بعضاً با وضع قوانین خلق الساعه مشکلات زیادی را متوجه مناطق آزاد می کند که برای فعالان اقتصادی صدمه زاست.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی عنوان کرد: مناطق آزاد خارج از قلمرو گمرکی و خارج از قوانین و مقررات متداول کشورها واقع شده اند، اما دیدگاه بسیاری بر این است که مناطق آزاد باید مشابه سرزمین اصلی اداره شود.
محمد افزود: با عنایت به افزایش مناطق آزاد در سال گذشته، ظرفیت این مناطق هم افزوده شده است. همینطور بحث دیپلماسی اقتصادی و ایجاد مناطق آزاد مشترک با کشورهای همسایه همچون موضوع هایی است که نسبت به آن اهتمام ویژه داریم. امیدواریم با این تفاهمنامه در معرفی ظرفیت های مناطق آزاد برای ایرانی ها خارج از کشور و سرمایه گذاران داخلی موفق شویم.
مشاور رئیس جمهور به فرصت جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر اشاره نمود و اظهار داشت: جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برای معرفی ظرفیت این مناطق فرصت مناسبی است، تدارکات خوبی دیده شده و نیازمند همکاری متقابل برای تبلیغ این مناطق در عرصه های بین المللی هستیم.
گفتنی است این تفاهمنامه در ۹ ماده تنظیم شده است که میتوان به موضوع هایی همچون توسعه اقتصادی در مناطق آزاد، عرضه نقش پیشران مناطق آزاد برای تحولات جدی اقتصادی و تبادلات تجاری با کشورهای دیگر، ارتقا ظرفیت های مختلف صنعت توریسم در مناطق آزاد، ترویج آموزش های همگانی به منظور توسعه تجارت و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های رسانه ای اشاره نمود.
این تفاهمنامه همکاری روز دوشنبه (۱۹ اردیبهشت ماه) در محل سازمان صدا و سیما به امضای طرفین رسید.

1401/02/20
12:28:39
5.0 / 5
96
تگهای خبر: توسعه , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد