40 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، سند ندارند

40 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده، سند ندارند

بتن آنلاین: معاون شهرسازی شهرداری تهران اعلام نمود که 40 هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده فاقد سند هستند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، صارمی بعد از استماع نظرات اعضای شورای شهر به ارائه گزارشی از وضعیت مسکن تهران پرداخت و اظهار داشت: به سبب ذی وقت از بیان برخی مسائل صرفه نظر کردم اما از من پرسیدید که در قرارگاه چه کاری مقرر است صورت گیرد که باید بگویم وقتی قرارگاه تشکیل می شود یعنی به عناوینی که مابقی خودرا ملزم به انجام آن نمی کنند وارد می شویم به شکلی که باید اعلام کنم ۴۰ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده داریم که سند ندارند و وقتی آنها به سراغ شهرداری می آیند به آنها می گوییم سند ارائه نمایید و از زمانی که آنها برای سند اقدام می کنند تا صدور سند سه سال طول می کشد که ما با اداره ثبت جلسه داشتیم و به آنها گفتیم که کمک تان می نماییم تا این مساله به یکسال کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه ما در تفاهم نامه ای که با وزارت شهرسازی داشتیم عنوان کردند که در چهار سال آینده به ما برای ۱۳۰ هزار واحد، وام می دهند و حتی اعلام نمودند که توانایی شان بیشتر است، اظهار نمود: ما در طول این مدت پروسه صدور پروانه را کم کردیم و خیلی از استعلامات واحد شد.

معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به لزوم ارائه مشوق برای ساخت وساز اظهار داشت: با همه مشوق هایی که بر بافت دادیم تنها ۳۰ درصد نقش در بالارفتن صدور پروانه داشتند اما مشوق طبقه موجب رشد ۷۰ درصدی شد و ما در کمیسیون ماده پنج برنامه هایی را ارائه کردیم که بند ۱۵ طرح تفصیلی که دو طبقه بر طبق تجمیع را حذف کرده بودند بررسی نماییم که البته این مساله باید به صحن شورا بیاید.

صارمی افزود: ما به دنبال آن هستیم که در بافت های مسکونی اجازه دهند که ۲۰ درصد واحدها کوچک ساخته شوند و یک طرح به شورای عالی دادیم که تعدادی از واحدهای مسکونی با مساحت کم ساخته شود و حتی اجازه دادیم که الزام پارکینگ برای برخی واحدهای مسکونی برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه در تهران سه میلیون واحد داریم که برای ۵۸ هزار واحد حکم اعاده و تخریب داریم اظهار نمود: بخش زیادی از این واحدها مسکونی بودند که تغییر کاربری اداری دادند.

معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به اینکه سرعت ساخت، تکنولوژی و معماری ایرانی – اسلامی جزو الزامات ما است، اظهار داشت: با صراحت اعلام می کنم که ما مجری سیاست های شورا هستیم و هر سه ماه یکبار در این خصوص به شما گزارش می دهیم.
منبع:

1401/02/07
01:09:25
5.0 / 5
296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد