سازمان بنادر توانست تحریم های دریایی را دور بزند

سازمان بنادر توانست تحریم های دریایی را دور بزند

بتن آنلاین: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریایی از تلاش این سازمان برای دور زدن و مقابله با تحریم ها آگاهی داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، جلیل اسلامی امروز در همایش گرامیداشت روز جهانی دریانورد با اعلان اینکه در دو سال اخیر شرایط کرونا و تحریم ها با اهمیت ترین مشکلات صنعت دریایی بود اظهار داشت: نقش حمل و نقل دریایی در اقتصاد کشورها نقش ۸۰ تا ۹۰ درصدی است. در سالهای قبل همت مجموعه های دریایی کشور موجب شد لحظه ای مسیر رشد صنعت حمل و نقل دریایی کشور متوقف نشده و راه اقتصاد و تجارت کشور همیشه گشوده باقی بماند.
وی اضافه کرد: امیدواریم با رفع تحریم ها، شرایط اقتصاد کشور مطلوب تر شود. سازمان بنادر و دریانوردی در امتداد کمک به فعالیت بخش دریایی کشور اقدامات گسترده ای انجام داد که قسمتی از آن دور زدن تحریم ها، بخشی مقابله با تحریم ها و بخشی هم احقاق حقوق ایران در نهادهای بین المللی دریایی بوده است.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در بحث کرونا شرایط برای دریانوردان مشکل تر شد که با همت جمعی و رعایت پروتکل ها و رعایت شرایط کشتی ها، این بحران را پشت سر گذاشتیم. تِرند کاهش کرونا، شرایط را برای دریانوردان آسان تر کرده است. همه ۸۵ هزار دریانوردی که شرایط واکسیناسیون را داشته اند توانستند واکسن را دریافت نمایند.
اسلامی اضافه کرد: در صورتیکه همه برنامه های حاکمیتی و اقدامات آموزشی سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد حمله سایبری داشتیم اما نتوانست کار را مشکل تر کند.
عضو هیئت عامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: ایران در فهرست سفید سازمان جهانی دریانوردی قرار داشت و همه مدارک صادره مورد تأیید این سازمان قرار گرفت. ۵۰ هزار سند در ۶ ماهه ۱۴۰۰ در بخش های مختلف آموزشی صادر شد و در اختیار دریانوردان قرار گرفت تا بتوانند به کسب وکار ادامه دهند.
به گفته اسلامی ۱۱۰ نفر از دانش آموختگان صنایع دریایی برای کارآموزی به شرکت های کشتیرانی اعزام شدند.
وی اشاره کرد: ۱۳.۵ میلیون جی تی ظرفیت حمل و نقل دریایی تجاری ما است.
به گفته اسلامی امسال شرایط خوبی در زمینه آلودگی دریایی نداشتیم و ۲۸ عملیات امداد و نجات آلودگی دریا را انجام دادیم.


منبع:

1400/07/20
22:34:32
5.0 / 5
196
تگهای خبر: آلودگی , سازمان , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد