استاندار تهران خبر داد

کاهش ۲ و نیم درصدی نرخ بیکاری در استان تهران

کاهش ۲ و نیم درصدی نرخ بیکاری در استان تهران

استاندار تهران از کاهش 2.5 درصدی نرخ بیکاری در استان تهران نسبت به زمستان سال قبل آگاهی داد.


انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار داشت: برمبنای ارزیابی عملکرد دستگاه های استانداری های کل کشور، استانداری تهران در زمینه اشتغال جزو سه استان برتر کشور معرفی شده که این امر نشان از تلاش دستگاه های مختلف اجرائی و فرمانداران در ایجاد شرایط لازم برای ایجاد اشتغال جدید، حفظ اشتغال موجود و پویایی و رونق اشتغال دارد. بی شک با اهمیت ترین اصل در حفظ اشتغال و ایجاد فرصت های جدید شغلی، تلاش در رفع موانع تولید و توجه به شعار سال، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است.
وی ادامه داد: بنا بر اعلام مرکز آمار و مستندات موجود، نرخ بیکاری استان تهران در شش ماهه نخست امسال۶.۳ درصد است که این میزان نسبت به زمستان سال قبل با کاهش ۲.۵ درصدی بیکاری همراه شده است.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود بر لزوم ایجاد اشتغال در سطح استان خصوصاً برای جوانان اشاره نمود و اضافه کرد: ایجاد شغل پایدار و با ثبات برای جوانان با انگیزه خصوصاً در استان تهران و در شرایطی که دشمن با اعمال تحریم های ظالمانه تولید و اشتغال کشور را هدف گرفته کار بسیار دشواری است اما با هم افزایی در سال ۹۹ برای نخستین بار از رقم تعهدات اشتغال پیشی گرفتیم و در همین راستا نیز سال قبل هیچ واحد تولیدی و صنعتی در استان تهران تعطیل نشد.
وی افزود: فراهم کردن زیرساخت های شهرک های صنعتی در استان یکی از پیشرانه های ایجاد اشتغال است. باید به این نکته دقت کنیم که حدودا در چهار فصل متوالی در استان تهران نرخ بیکاری کاهش پیدا کرد و این آمار مورد تایید مراجع رسمی کشور است. در مشاغل خانگی به سبب کمبود منابع و اعتبارات البته کمی عقب ماندگی داریم؛ اما برای سال ۱۴۰۰ توانستیم ۶۲ میلیارد اعتبار در این بخش جذب نماییم.1400/06/27
10:59:37
5.0 / 5
197
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد