امینی در جمع خبرنگاران:

مطابق قانون ۱۳مرداد انتهای دوره شوراست

مطابق قانون ۱۳مرداد انتهای دوره شوراست

به گزارش بتن آنلاین نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه تعداد آرای باطله در انتخابات شوراها نشان دهنده ی شکاف بین مردم و متصدیان امور است و باید این شکاف کاهش پیدا کند، اظهار داشت: مدیریت شهری در دوره پنجم با عنایت به مشکلات اقتصادی و مشکلاتی نظیر انتشار کرونا و تحریم ها عملکرد ممتازی داشته است و ما توانستیم در این دوره ریل گذاری های خوبی انجام دهیم که در دوره های بعد منجر به استیفای حقوق شهروندان خواهد شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سید ابراهیم امینی در انتها سیصد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران در مورد تاریخ آغاز به کار شورای ششم اظهار داشت: شورای پنجم از اول شهریور سال ۹۶ آغاز به کار کرد ولی قانون اصلاحیه شوراها و انتخاب شهرداران که تصویب گردید پیشبینی کرده تا از ۱۴ مرداد هر دوره آغاز به کار کند بنابراین طبق این قانون ۱۳ مرداد ماه انتهای دوره پنجم است.
وی در مورد انتخابات شوراها اظهار داشت: شهروندان هر دوره اعضای شورا را انتخاب می کنند و من هم ابتدا به اعضای منتخب تبریک گفتم و امیدوارم در اداره شهر و رفاه شهروندان موفق و موید باشند.
امینی در ادامه اضافه کرد: اما دل نگرانی که مطرح بود بحث آرای باطله است که در بعضی کلان شهرها اول بود و در تهران آرای باطله بیشتر از رای چندین نفر فهرست منتخب بود در حالیکه در دوره پنجم نفر اول فهرست نزدیک به دو میلیون رای آورد و اختلاف آرای بین نفر اول این دوره با دوره ششم مبین شکاف بین مردم و متصدیان است.
امینی اضافه کرد: من اعتقادم این است تلاش نماییم که این شکاف بین مردم و متصدیان امور کمتر شود، مردم اگر دل نگرانی دارند این دلنگرانی برطرف شود تا در دوره های آینده شاهد حضور پر شورتر مردم باشیم تا به هیچ بهانه ای با صندوق رای قهر نکنند.
امینی در ادامه و در پاسخ به این سؤال که شورای پنجم را چطور تحویل منتخبان ششم خواهند داد، عنوان کرد: من فکر می کنم ریل گذاری های بسیار خوبی انجام شده علیرغم مشکلاتی که از نظر منابع مالی با آن مواجه بودیم و این مشکلات در تاریخ بلدیه بی سابقه بوده نظیر کرونا و تحریم و هم سیاست هایی که شورای پنجم داشت مانند شهر نفروشی و لغو مصوبه برج باغ که به کاهش درآمد شهرداری منتهی می شد، ولی تلاش هایی شد که جلوی شهر فروشی گرفته شود.
نایب رئیس شورای شهر تهران اظهار داشت: بحث شفافیت و پیشبینی سامانه هایی به جهت اینکه قرادادها و کارهای شهرداری در دسترس عموم باشد، توجه به روح و روان شهر و این که صرفاً به جنبه فیزیکی شهر توجه نکنیم، توجه به نیاز محلات و محله محوری و این که تلاش نماییم رفاه محلات تأمین باشد همچون ریل گذاری های دوره پنجم بوده است که ادامه این راه منجر به استیفای حقوق شهروندان می شود.
امینی در ادامه و در مورد عملکرد دوره پنجم اظهار داشت: من فکر می کنم اعضای شورای شهر با تمام توان تلاش، کار کردند و نمره بسیار بالایی هم می گیرند و من به شخصه حداقل نمره ۱۷ به عملکرد اعضا می دهم چون که ما نگذاشتیم به رغم مشکلات فراوان کوچکترین مشکلی در اداره شهر پیش بیاید و این کار ممتازی بود.
منبع:

1400/04/01
20:00:43
5.0 / 5
324
تگهای خبر: شهردار , شهرداری , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد