زباله های رها شده و آتشسوزی بلای جان درختان

زباله های رها شده و آتشسوزی بلای جان درختان

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران زباله های رها شده در طبیعت و آتشسوزی را مهم ترین تهدیدات ضد درختان بعنوان منبع تولید اکسیژن ذکر کرد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا سید نقی عزیزی اضافه کرد: با عنایت به کم بودن عرصه های جنگلی طبیعی و در دست کاشت بخصوص در استان تهران در صورت از بین رفتن حتی چند درخت خسارت سنگینی از نظر اکولوژیک طبیعی و حتی اقتصادی به جامعه وارد خواهد شد.

وی اضافه کرد: با عنایت به کم بودن میزان بارندگی، بالابودن میزان درجه حرارت و کمبود رطوبت خاک خطر آتشسوزی در جنگلها افزایش پیدا کرده است.

عزیزی در ادامه اظهار داشت: هموطنانی که به این عرصه ها می روند باید هوشیار باشند آتشی که روشن کرده اند را حتما خاموش کنند و از انداختن ته سیگار و یا ظرف هایی شیشه ای در طبیعت بپرهیزند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران عزیزی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد در انتها اظهار داشت: با عنایت به احتیاج به اکسیژن بخصوص در تهران تهدیداتی درختان را که مهم ترین منبع تولید اکسیژن هستند را تهدید می کند مانند رها کردن زباله در طبیعت اما مهم ترین تهدید خطر آتشسوزی است چونکه حریق در چند دقیقه می تواند سطح زیادی از جنگلها و تعداد زیادی از درختان را از بین ببرد.

منبع:

1400/03/18
14:12:28
5.0 / 5
347
تگهای خبر: تولید , خسارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد