رییس كمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران:

مدیریت شهری دوره پنجم مانع تاراج اموال عمومی و دارایی های شهر شد

مدیریت شهری دوره پنجم مانع تاراج اموال عمومی و دارایی های شهر شد

به گزارش بتن آنلاین رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر تهران کارنامه مدیریت شهری دوره پنجم تهران را افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: ما در این دوره توانستیم مبتنی بر اصل شفافیت و پاکدستی، انضباط مالی را در شهرداری تهران برقرار نماییم و از تاراج اموال و دارایی های عمومی ممانعت کردیم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمد سالاری در دویست و نود و نهمین جلسه شورا در واکنش به گزارش تحویل و تحول شهردار تهران، اظهار داشت: در ابتدا از همکارانم در شورا برای تصویب طرح "الزام شهرداری تهران به ارائه گزارش تحویل و تحول" و سپس از شهردار تهران بابت ارائه این گزارش جامع که حاصل زحمات تک تک اعضای شورا، معاونین و مدیران و به طور کلی ۷۰ هزار پرسنل شهرداری است، تشکر می کنم اما گلایه ای از شهردار تهران دارم.
وی ادامه داد: متاسفانه در این گزارش بیان نشد که مدیریت شهری دوره پنجم در چه فضایی شهر تهران را تحویل گرفت و مبتنی بر چه سختی ها و در چه بستری این اقدامات باارزش را انجام داد. ما در حالی شهر تهران را تحویل گرفتیم که ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی از گذشته به ما ارث رسیده بود، ظرفیت درآمدزایی طرح تفصیلی پیش خور شده بود، تحریم های ظالمانه بر کشور ما تحمیل شده بود، خیلی از نهادها برای پیش برد امور با ما همراهی نکردند، دو شهردار ما به طور غیر ارادی تغییر نمود و در ادامه پاندمی کرونا به بازار آمد و این شرایط باید در این گزارش برای شهروندان تبیین می شد. همین طور باید اعلام می شد که برای پروژه های سخت افزاری که در دوره گذشته اجرا شده است و خیلی از آنها برای شهر تولید عارضه کرده اند، از چه محلی هزینه می شد.

وی با اشاره به سخنان یکی از معاونین شهردار سابق اظهار داشت: ایشان اعلام نمودند که دوره ۱۲ ساله مدیریت گذشته ۱۳۲۰۰۰میلیارد تومان بودجه داشته و دوره چهارم هم ۱۱۰ هزار میلیارد تومان و خواسته بودند مردم اقدامات دوره پنجم را با دوره ۱۲ ساله مقایسه کنند. من به ایشان می گویم که اگر بودجه ها را تبدیل به دلار کرده و به قیمت روز حساب کنید، نزدیک به ۱۵۰۰ هزار میلیارد تومان فقط بودجه رسمی شما در ۱۲ سال بوده و بودجه ما تا حالا ۹۰ هزار میلیارد تومان است، ضمن این که مجموعه اقدامات دوره گذشته که عمدتاً بزرگراه سازی درون شهری و مربوط به مترو بوده از محل تبصره های بودجه و از محل فروش چندین هزار هکتار املاک، اراضی و دارایی های شهر هزینه شده است که با آن چندین هزار هکتار دارایی های ملکی و زمین که امروز ۵۰ تا ۱۰۰ برابر افزایش قیمت پیدا کرده اند، می توانستیم برای همیشه تاریخ این شهر را با درآمد پایدار و بدون دریافت ریالی عوارض اداره نماییم.

سالاری اشاره کرد: شهردار تهران، امروز باید در گزارش خود، این موضوعات را برای شهروندان تبیین می کرد که ما در این فضا، مبتنی بر اصل شفافیت و پاکدستی، توانستیم انضباط مالی را در شهرداری تهران برقرار نماییم و توقف شهرفروشی، ممانعت از تاراج امول عمومی، تغییر پارادایم از کمیت گرایی نمایشی به تولید کیفیت جهت زندگی، ارتقاء تاب آوری و ایمنی در شهر تهران، توسعه حمل و نقل عمومی، صیانت از محیط زیست و میراث تاریخی، توجه به قلمروهای عمومی، تغییر نگاه به شهر از کالایی به معنایی و هویت بخشی به شهر را رقم بزنیم. مدیریت شهری دوره پنجم با وجود همه مشکلات ذکر شده، شهر را به بهترین شکل اداره کرد و این افتخاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران است و از نهادهای نظارتی، حاکمیتی و دولت انتظار می رفت که از این کارنامه تقدیر کنند.





منبع:

1400/03/11
21:01:21
5.0 / 5
321
تگهای خبر: پروژه , توسعه , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد