ذوالفقاری اعلام كرد

تداوم محدودیت سفر بین شهری در تعطیلات عیدفطر

تداوم محدودیت سفر بین شهری در تعطیلات عیدفطر

به گزارش بتن آنلاین معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به اینکه موج چهارم بیماری در کشور در وضعیت کنترل و مهار قرار گرفته است؛گفت: امید داریم با تداوم روند واکسیناسیون در کشور بتوانیم بیماری منحوس کرونا را در کشور کاملا در وضعیت کنترل قرار دهیم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی وزیر کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا در جلسه امروز کمیته که با حضور نمایندگان دستگاهها در محل وزارت کشور انجام شد با اشاره به اینکه امروز بیماری کرونا در کشور با همراهی مردم و زحمات کادر پزشکی و درمان در وضعیت مهار و کنترل قرار گرفته است؛ اظهار داشت: بر اساس گزارش وزارت بهداشت موچ چهارم بیماری از مرحله پیک و فزاینده در حال انتقال به فضای مهار و کنترل است.
وی با اعلان اینکه این توفیق حاصل همکاری همه دستگاهها و همراهی مردم عزیز کشورمان است؛ اظهار داشت: بایستی با ادامه روند رو به موفق جلو بتوانیم زمینه بیماری را در کشور کاهش دهیم.
رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اشاره به در پیش بودن تعطیلات عید فطر نسبت به افزایش حجم سفرهای احتمالی به ویژه به شهرهای شمالی کشور هشدار داد و اظهار داشت: به تجربه دیده شده که افزایش سفرها و مسافرت های برون شهری یکی از عوامل گسترش و چرخش بیماری است. باید محدودیت سفر بین شهری با نظارت عوامل نیروی انتظامی تداوم گردد و تردد آزادانه سفر در کشور صورت نگیرد.
معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه مقصد بیشترها سفرها به استان های شمالی به ویژه مازندران است، اظهار داشت: بایستی در این استان بیشترین تمرکز و دقت را داشته باشیم و اجازه ندهیم که با افزایش سفرها به این استان بیماری باردیگر اوج گیری کند.
ذوالفقاری در بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: نیروی انتظامی و حوزه مربوطه اش راهنمایی و رانندگی بایستی بصورت جدی اطلاع رسانی های لازم را درباب محدودیت ها و ممنوعیت های سفر انجام دهد و مرجع اطلاع رسانی در این خصوص نیروی انتظامی و پلیس راهور می باشد.

اعلام پروتکلهای ویژه امتحانات به همه استان ها
وی در بخش دیگری از صبحبت هایش به برگزاری آزمون وزارت آموزش پرورش به ویژه برای کلاسهای نهم و دوازدهمی ها اشاره نمود و اظهار داشت: در این خصوص بر اساس گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش، تمامی اصول و پروتکلهای بهداشتی از طرف وزارت بهداشت ستاندن شده و این پروتکل ها به همه استانها اعلام شده است. تلاش آموزش و پرورش بر این اساس است که آزمون ها در مکان های باز و در کلاس ها بزرگ با رعایت اصول بهداشتی اجرا شود.
بر طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، موضوع تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت از دیگر محورهای مهم جلسه امروز بود که قرار شد پیشنهاد آن به ستاد ملی ارسال شود. مساله واکسیناسیون از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص بر اساس گزارش وزارت بهداشت تا آخر خرداد ماه همه افراد ۶۵ سال به بالا واکسینه خواهند شد.
منبع:

1400/02/20
23:32:19
5.0 / 5
177
تگهای خبر: تردد , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد