در فروردین امسال؛

متوسط قیمت آپارتمان در تهران با ۳درصد كاهش به ۲۹میلیون تومان رسید

متوسط قیمت آپارتمان در تهران با ۳درصد كاهش به ۲۹میلیون تومان رسید

بتن آنلاین: بانک مرکزی، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده بوسیله بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران را در فروردین ۱۴۰۰ معادل ۲۹ میلیون تومان اعلام نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال جاری منتشر نمود که بر مبنای آن تعداد معاملات ۲۰۹۴ فقره اعلام شده که نسبت به ماه پیش از آن (اسفند ماه ۱۳۹۹) کاهش ۶۰.۳ درصدی و نسبت به ماه مشابه سال پیش از آن (فروردین ۱۳۹۹) کاهش ۶۸.۵ درصدی داشته است. همینطور متوسط قیمت هر متر مربع مسکونی در تهران ۲۹ میلیون و ۳۲۲ هزار و ۷۰۰ تومان برآورد شده، این در شرایطی است که در اسفند سال قبل متوسط قیمت مسکن متری ۳۰ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۷۰۰ تومان بود. ازاین رو متوسط قیمت مسکن در فروردین سال جاری نسبت به اسفند سال قبل کاهش ۳.۱ درصدی داشته است. همینطور متوسط هر متر مسکن در فروردین سال قبل ۱۵ میلیون و ۲۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان بود که نشان دهنده رشد ۹۱.۷ درصدی قیمت مسکن در فروردین سال جاری نسبت به فروردین سال قبل است. بیشترین قیمت مسکن به منطقه یک با متری ۶۶ میلیون و ۸۰۲ هزار و ۴۰۰ تومان اختصاص داشت و در رتبه بعدی منطقه ۳ با متوسط متری ۵۶ میلیون و ۵۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان قرار گرفته است. پایین ترین میزان متوسط قیمت مسکن در فروردین سال جاری به منطقه ۱۸ با متری ۱۳ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان تعلق گرفت و منطقه ۲۰ با متوسط متری ۱۳ میلیون و ۵۴۷ هزار و ۴۰۰ تومان در رتبه دوم قرار گرفت. بیشترین تعداد معاملات در منطقه ۵ و بعد از آن منطقه ۱۰ به ترتیب با ۲۹۶ و ۱۷۱ فقره معامله اختصاص داشت و کمترین تعداد معاملات هم در دو منطقه ۱۹ و ۲۰ به ترتیب با ۱۵ و ۱۶ فقره به ثبت رسید. همینطور طبق گزارش بانک مرکزی شاخص اجاره بها در تهران نسبت به ماه گذشته (اسفند ۹۹) رشد ۳۲.۳ درصد و در کل مناطق شهری رشد ۳۶.۱ درصدی داشته است.
گفتنی است، «گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در فروردین ماه سال ۱۴۰۰» برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر می شود.
متن کامل این گزارش را اینجا بخوانید.


منبع:

1400/02/07
19:15:31
5.0 / 5
265
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد