معاون وزیر راه:

واكسن روسی كرونا پنج شنبه با پرواز ایرانی وارد كشور می شود

واكسن روسی كرونا پنج شنبه با پرواز ایرانی وارد كشور می شود

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از واردات واکسن روسی کرونا در روز پنج شنبه با پرواز ماهان آگاهی داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، تورج دهقانی زنگنه امروز در نشست خبری ویدئو کنفرانسی درباره رعایت سقف ۶۰ درصدی فروش صندلی های هواپیما به دنبال مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: رعایت ظرفیت ۶۰ درصدی فروش بلیت به یک فرهنگ از طرف مردم تبدیل گشته و اگر شرکت هواپیمایی این مساله را رعایت نکند، خود مردم آنرا نمی پذیرند و این از نشانه های یکدلی و هماهنگی شرکت های هواپیمایی با سازمان هواپیمایی کشوری است.
قبول دارم که هیچ کشوری قانون محدودیت فروش ظرفیت صندلی هواپیما وضع نکرد
وی درباره اعتراض شرکت های هواپیمایی در خصوص اینکه مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص فروش ظرفیت صندلی های پرواز تا ۶۰ درصد، در هیچ کشور دیگری وجود ندارد، اظهار داشت: من نیز این مساله را تأیید می کنم و در هیچ کجا چنین قانونی وجود ندارد اما این مصوبه، قانون ستاد ملی مبارزه با کرونا است و تا زمانی که قانون است، شرکت های هواپیمایی ملزم به رعایت آن هستند.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: همه شرکت های هواپیمایی به جز ۴ شرکت تسهیلات کرونائی دریافت کرده اند، این چهار شرکت هم به سبب مشکلاتی که با بانک ها داشتند، نتوانسته اند چنین تسهیلاتی را دریافت نمایند.
شاید وام های کرونائی ایرلاین ها سال آینده استمهال شود
دهقانی زنگنه تصریح کرد: قرار شد تسهیلات کرونائی سال آینده مجدداً به شرکت های هواپیمایی پرداخت گردد یا اینکه وام های اعطا شده، استمهال شود؛ تا حالا ۲، ۴۰۰ میلیارد تومان به شرکت های هواپیمایی تسهیلات کرونائی داده شده است.
وی درباب خرید هواپیما از طرف شرکت های هواپیمایی گفت: ۱۶۲ فروند هواپیمای فعال داریم، ۴۲ سال است که تحریم خرید هواپیما هستیم و اولین تحریم هایی که به کشور تحمیل شد، به صنعت هوانوردی اختصاص یافت. با این وجود هواپیما در این سال ها وارد کشور شده است.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: اخیراً هواپیماهای مدل ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ وارد کشور شده که در واردات آنها، شرط سنی مورد نظر سازمان رعایت شده است. به زودی تعداد زیادی هواپیما وارد خواهد شد.
تحریم ها لغو شود، تعلیق قرارداد خرید هواپیما از ایرباس هم رفع خواهد شد
دهقانی زنگنه درباره اینکه قرارداد خرید هواپیما از دو شرکت هواپیماسازی ایرباس و ATR به حالت تعلیق درآمده ولی قراردادی که با بوئینگ داریم، اخیراً نامه نگاری کرده ایم تا تکلیف این قرارداد را مشخص کنند، اظهار داشت: این احتمال وجود دارد که با رفع تحریم ها، تعلیق قرارداد خرید هواپیماها نیز رفع گردد.
۸ فروند هواپیما وارد کشور شده اما هنوز پروازی ندارند
وی تاکید کرد: هم اکنون ۸ فروند هواپیما وارد کشور شده اما هنوز پرواز نکرده اند که در آینده نزدیک پرواز آنها شروع خواهد شد. همین طور شرکت های هواپیمایی مجوز مسیرهای جدید دریافت کرده اند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره واردات واکسن کرونا اظهار داشت: هم اکنون ماهان و ایران ایر اعلام آمادگی کرده اند و بوسیله سازمان هواپیمایی کشوری، واردات واکسن کرونا نظارت خواهد شد.
ماهان پنج شنبه واکسن روسی کرونا را وارد کشور می کند
دهقانی زنگنه اضافه کرد: مقرر است روز پنجشنبه بخش اول واکسن ها با هواپیمایی ماهان وارد کشور شود، بخش بعدی هم ایران ایر از کشورهای اروپایی وارد میکند. در این روز هواپیمایی ماهان از کشور روسیه بخش اول را وارد خواهدنمود.
وی اظهار داشت: واکسن اروپایی از شرکت کوواکس خریداری می شود که مربوط به چین، هند و کشورهای دیگر است.

1399/11/15
13:04:38
0.0 / 5
767
تگهای خبر: سازمان , شركت , شهرسازی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد