تاخیر 527 روزه شهرداری در ارائه نظام نامه پایش برنامه سوم توسعه شهر تهران

تاخیر 527 روزه شهرداری در ارائه نظام نامه پایش برنامه سوم توسعه شهر تهران

بتن آنلاین: رئیس كمیته بودجه شورای شهر با اشاره به لزوم ارائه نظام نامه پایش برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران از طرف شهرداری بر اجرای دقیق و بموقع تكالیف قانونی تاكید نمود.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مجید فراهانی امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکر قبل از دستور خود با اشاره به لزوم اجرای مصوبات از طرف شهرداری تهران اظهار داشت: رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم ترین انتظار اعضاء شورا از شهردار و مدیران شهرداری تهران است تا با رعایت و اجرای دقیق و بموقع مصوبات شورا زمینه اداره هر چه بهتر شهر و شهرداری تهران فراهم گردد.
وی ادامه داد: به همین دلیل و بمنظور تاکید بر اجرای دقیق و بموقع تکالیف قانونی بعنوان نماینده مردم تهران در اجرای بند ۳ ماده ۸۰ قانون شوراهای اسلامی کشور، درباره لزوم «ارائه نظام نامه پایش برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران » برمبنای بند ۱ ماده ۹۵ مصوبه برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران که شهرداری مکلف شده بود ظرف مدت سه ماه از ابلاغ برنامه به شورا ارائه نمایند و به شهرداری تهران تذکر می دهم.
فراهانی با اعلان اینکه متاسفانه با وجود آنکه شهرداری مکلف بود تا خرداد ۱۳۹۸ این نظام نامه را تهیه و به شورا ارائه نماید. حالا بعد از گذشت مدت ۵۲۷ روز از اختتام مهلت قانونی اقدام تا کنون شاهد اجرای تکالیف یاد شده از طرف شهرداری تهران نبوده ایم اظهار داشت: شایسته است اقدام لازم از طرف شهرداری در اسرع وقت برای اجرای این تکلیف مقرر صورت گیرد.
عضو شورای شهر تهران با اعلان اینکه اینجانب یک سال پیش درباب این مسئله به شهرداری تذکر دادم و همین طور بعنوان ناظر رئیس شورا در امور محاسبات و پایش عملکرد با ارسال نامه هایی موضوع را از شهرداری تهران مورد پیگیری قرار داده ام ولی متاسفانه شهرداری تا حالا دراین زمینه اقدام مناسبی انجام نداده است. اظهار داشت: عملیاتی شدن بیش از ۴۵۰ تکلیف مقرر در احکام برنامه و تحقق بخشیدن به فاکتورهای عملکردی مورد نظر شورا در سند برنامه امری است که نیازمند مبادرت به موقع و دقیق شهرداری تهران را دارد نه اینکه در تدوین و ارائه نظام نامه پایش برنامه سوم شاهد تاخیر باشیم.
فراهانی اشاره کرد: بدیهی است برای تحقق برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران نیازمند مسئولیت پذیری و مبادرت به موقع معاونت برنامه ریزی و توسعه شهری شهرداری هستیم.
منبع:

1399/09/09
12:12:20
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: توسعه , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد