مقام ارشد شبكه بانكی:

۲۰ هزار میلیارد تومان انواع وام مسكن در ۷ ماه پرداخت گردید

۲۰ هزار میلیارد تومان انواع وام مسكن در ۷ ماه پرداخت گردید

مدیرعامل بانك عامل بخش مسكن اظهار داشت: این بانك طی 7 ماهه امسال موفق شد بیش از 20 هزار میلیارد تومان انواع تسهیلات در بخش ساختمان به گروه های متقاضی در بازار خرید، ساخت و تعمیرات پرداخت كند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از بانک عامل بخش مسکن، محمود شایان گفت: از شروع سال جاری تا اختتام مهر ماه، رقمی معادل ۲۰ هزار و ۱۳۶ میلیارد تومان انواع تسهیلات ساخت، خرید، جعاله و قرض الحسنه توسط شعب بانک در سراسر کشور به متقاضیان پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: این میزان تسهیلات به لحاظ ارزش، رشد ۴۶ درصدی از خود نشان میدهد که باتوجه به اوضاع رکود نسبی در بازار مسکن، بیان کننده قدرت نفوذ تسهیلات بانک مسکن در طیف حاضر در این بازار است.
شایان اظهار داشت: در ماه های گذشته از امسال، یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۲۳۵ فقره انواع تسهیلات توسط بانک عامل بخش مسکن به سازنده ها و تولیدکنندگان مسکن و همین طور خریداران واحدهای مسکونی و خانوارهایی که قصد تعمیر محل مسکونی خودرا داشتند پرداخت گردید.
وی در ادامه اضافه کرد: بانک در طول این مدت، باتوجه به تعهداتی که برای خود منظور کرده و به دنبال سیاست ها و برنامه های مصوب دولت و بانک مرکزی، نسبت به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به واجدان شرایط نیز اقدام نموده است.
شایان افزود: طی ۷ ماهه اول امسال ۶۶ هزار فقره تسهیلات خرید مسکن به ارزش کل بیش از ۶ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان توسط این بانک به خریداران خانه در مناطق مختلف کشور پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: باتوجه به آمار معاملات مسکن در کشور طی ماه های اخیر برآورد می شود حداقل ۳۰ درصد از کسانی که در ماه های گذشته از سال جاری در شهرهای کشور صاحب مسکن شدند و مبادرت به خرید واحد مسکونی کردند، از تسهیلات خرید بانک بهره برده اند. بانک دو دسته تسهیلات برای خرید مسکن پرداخت می کند که شامل تسهیلات اوراق و تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن یکم می شود. اما در طول این مدت تعداد تسهیلات جعاله مسکن پرداختی، بیشتر از تسهیلات خرید بوده است. به نحوی که در ۷ ماهه اول امسال ۸۴ هزار و ۳۶۶ فقره تسهیلات جعاله (تسهیلات مخصوص تعمیر منزل) توسط بانک به متقاضیان پرداخت شده که ارزش ریالی کل این تسهیلات نزدیک به ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بوده است.
شایان اظهار داشت: علت آنکه تعداد تسهیلات جعاله بیشتر از تسهیلات خرید است به شرایط بازار مسکن و رشد شدید قیمت در تهران، شهرهای بزرگ و حتی شهرهای متوسط و کوچک برمی گردد. در ماه های اخیر افزایش قیمت مسکن موجب کاهش قدرت خرید افراد و افت معاملات مسکن شد. در نتیجه افرادی که قصد خرید و تبدیل به احسن کردن آپارتمان داشتند تصمیم گرفتند منزل مسکونی خودرا بازسازی کنند. این تغییر تصمیم خود عاملی برای افزایش تقاضا برای تسهیلات جعاله نسبت به تسهیلات خرید مسکن می باشد. همین طور یک عامل دیگر، امکان استفاده از تسهیلات جعاله در کنار تسهیلات خرید مسکن می باشد.
وی گفت: طی ۷ ماهه اول سال ۹۹ برای ساخت ۱۲ هزار و ۱۸۱ واحد مسکونی در کشور، از تسهیلات ساخت این بانک استفاده شده است و بانک بیشترین سهم را در تامین مالی بخش مسکن و ساختمان دارد به نحوی که ارزش ریالی تسهیلاتی که در طول این مدت برای ساخت مسکن پرداخت شده به میزان ۳ هزار و ۳۵۱ میلیارد تومان برآورد شده است.
شایان در آخر اضافه کرد: در نخستین ماه پاییز تعداد ۴۳ هزار و ۴۴۸ فقره انواع تسهیلات توسط بانک پرداخت گردید که ارزش کل این تسهیلات ۲ هزار و ۷۶۹ میلیارد و ۳۱۸ هزار تومان است. با آنکه در نیمه دوم سال معمولاً حجم کارهای ساختمانی و معاملات کاهش می یابد اما تسهیلات پرداخت شده در این ماه نسبت به ماه مشابه در سال قبل ۲۴ درصد رشد پیدا کرده است.

1399/08/28
21:05:42
5.0 / 5
1358
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد