گسترش چتر هوشمندسازی پارك حاشیه ای در پایتخت

گسترش چتر هوشمندسازی پارك حاشیه ای در پایتخت

معاون فنی و مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران از توسعه طرح هوشمندسازی پارك حاشیه ای در مناطق دیگر پایتخت آگاهی داد.


وحید سرلک در گفت و گو با ایسنا، در مورد توسعه طرح مدیریت هوشمند پارک حاشیه ای در تهران با اعلان اینکه برمبنای برنامه ریزی های انجام شده این طرح در منطقه ۲ به صورت پایلوت اجرائی شد که موفقیت آمیز بود، اظهار داشت: برمبنای برنامه ریزی های انجام شده طرح هوشمندسازی پارک حاشیه ای در مناطق دیگر نیز اجرا می گردد.
وی با اعلان اینکه بررسی ها نشان داد که در این مناطق که عبارتند از مناطق ۳، ۶، ۱، ۵، ۲۱، ۲۲، ۱۱ و ۱۲ حدود ۷۰ هزار جای پارک وجود دارد اظهار داشت: ما برای هوشمندسازی فضاهای پارک خودرو سه شرط را مد نظر قرار می دهیم. به شکلی که فضاهای جای پارکی هوشمندسازی می شوند که اولا در بازه های زمانی متغیر میزان تقاضا بیشتر از عرضه باشد و همین طور کمتر از ۵۰ درصد فضای پارک مسکونی باشد یعنی اماکن غیر مسکونی در آن معبر بیشتر وجود داشته باشد و همین طور این طرح تنها در خیابان های اصلی و جمع کننده و نه خیابان های محلی اجرائی می شود.
سرلک با اعلان اینکه برمبنای مصوبه شورای شهر باید طرح هوشمندسازی پارک حاشیه ای در همه تهران اجرائی شود، اظهار داشت: با توجه به این مصوبه، شهرداری تهران مناطق مرکزی رو به بالا را در این طرح گنجانده است.
وی در مورد زمان اجرای طرح هوشمندسازی پارک حاشیه ای در مناطق دیگر اظهار داشت: تا اختتام ماه جاری اسناد مناقصه انتشار یافته و بنظر می رسد برای برگزاری مناقصه، انتخاب پیمانکار و برای تابلوگذاری و کدگذاری حدود دو ماه زمان لازم است و نهایتا تا بهمن ماه این مناطق زیر چتر اجرای طرح هوشمندسازی پارک حاشیه ای قرار می گیرند.
وی درباب میزان موفقیت این طرح اظهار داشت: معمولا در ابتدای اجرای طرح های جدید مقاومت هایی صورت می گیرد و در مورد اجرای این طرح در منطقه ۲ نیز مقاومت هایی صورت گرفت اما وقتی مردم دیدند که اجرای این طرح به نفع آنها است رضایت دادند اما معمولا مغازه دارهایی که خودروهایشان را بامداد تا شب مقابل مغازه شان پارک می کردند هنوز گلایه هایی از اجرای این طرح دارند.
سرلک با اعلان اینکه با توسعه اجرای این طرح در شهر تهران تعداد خودرو های کنترل فضای پارک نیز افزایش می یابد، اضافه کرد: برمبنای استانداردها برای هر ۱۵۰۰ فضای پارک حاشیه ای یک خودرو نیاز است اما ابتکار عمل در اختیار پیمانکار است. چونکه ممکنست از موتوربرقی استفاده نماید اما آنچه که مهمست اینکه در اجرای این طرح عامل انسانی دخیل نیست و میزان خطاها به شدت کاهش پیدا می کند.
وی در مورد قیمت فضای پارک حاشیه ای اظهار داشت: مصوبه شورای شهر در مورد قیمت گذاری پارک حاشیه ای متعلق به سال ۹۳ است و لایحه جدید نیز هنوز در فرمانداری مانده است و ما برمبنای مبلغ سال ۹۳ نسبت به قیمت گذاری اقدام نموده ایم.1399/08/26
20:25:13
5.0 / 5
993
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد