نماینده مجلس:

بازار مسكن به ثبات قیمت خواهد رسید

بازار مسكن به ثبات قیمت خواهد رسید

عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: بازار مسكن در ماه های آتی به یك ثبات قیمتی و آرامش خواهد رسید، اما ریزش چشم گیر در قیمت مسكن رخ نخواهد داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، اقبال شاکری با اشاره به آینده بازار مسکن، اظهار داشت: برخی کارشناسان اعلام می کنند که با تغییر معادلات سیاسی در عرصه بین المللی و کاهش قیمت ارز در داخل کشور، قیمت مسکن نیز روند نزولی به خود خواهد گرفت، اما به نظر من بازار مسکن دارای عوامل تأثیرگذار و مهم تری است که تغییر در آنها بر بازار مسکن مؤثر خواهد بود و تلاطمات ارزی در این حوزه اثرگذار نیست.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: من معتقدم که قیمت مسکن در ۴ ماهه اختتام سال جاری افزایش یا کاهش شایان توجهی نخواهد داشت، البته بازار به یک ثبات قیمتی و آرامش خواهد رسید که این مسئله در میزان معاملات اثرگذار می باشد، اما کاهش چشم گیر در قیمت مسکن رخ نخواهد داد، هر چند که شاید قیمت ها کمی پایین بیاید اما کاهش ها همانند روند کاهشی دلار نیست.
وی اظهار داشت: تحلیل بازار مسکن در سالهای اخیر نشان میدهد که تحولات جاری در قیمت گذاری بازار اثر ندارد، بلکه تحولات اساسی می تواند روند قیمت ها را نزولی کند که متأسفانه در ۷ سال اخیر دولت هیچ اقدامی برای ایجاد تحول اساسی صورت نداده است.
شاکری اشاره کرد: مهم ترین مؤلفه برای بهبود بازار مسکن و کاهش قیمت ها، تولید گسترده و انبوه مسکن می باشد، بطور قطع با افزایش ساخت و ساز میزان عرضه از تقاضا پیشی می گیرد و این مسأله سبب شکسته شدن قیمت خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: متأسفانه در سالهای اخیر بازار مسکن به یک کالای سرمایه ای تبدیل گشته و این بازار در دستان سفته بازار و دلالان قرار دارد، بدین جهت آنها به آسانی زیر بار کاهش قیمت ها نخواهند رفت. از طرفی حال که ما مشاهده می نماییم که فضای روانی جامعه در بازار مسکن و تمام بازارهای اقتصادی اثرگذار می باشد، چرا دولت مبادرت به فضاسازی مثبت در داخل کشور نمی کند تا از این طریق بازارها به تعادل برسد.


منبع:

1399/08/22
20:22:58
5.0 / 5
1401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد