وزیر كشور خبر داد

آغاز غربالگری عمومی از فردا در كرمانشاه

آغاز غربالگری عمومی از فردا در كرمانشاه

به گزارش بتن آنلاین وزیر كشور ضمن اشاره به آغاز طرح غربالگری عمومی از فردا در استان كرمانشاه اظهار داشت: طرح ممنوعیت تردد خودرو های شخصی پس از ساعت ۲۱ مورد بررسی قرار گرفت و به ستاد ملی كرونا برای تصمیم گیری نهایی عرضه شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه جلسه قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبحث غربالگری عمومی که ظرف دو هفته گذشته به کمک وزارت بهداشت و بسیج تصمیم گیری های لازم برای آن انجام شده بود از فردا اجرا می گردد و در این طرح محلات تقسیم بندی شده اند.
وی ادامه داد: دستگاه هایی همچون بسیج، شهرداری ها، هلال احمر، مساجد، فرمانداری ها و مردم محلات در مبحث غربالگری عمومی مشارکت خواهند داشت و این طرح از فردا در نخستین استان یعنی کرمانشاه اجرا می گردد.
وی افزود: مقرر شده با اجرای این غربالگری میزان مبتلایان کاهش پیدا کند و همینطور میزان ورودی بیمارستان ها را کاهش دهیم. بدون شک تحقق این دو هدف مهم مستلزم اجرای غربالگری عمومی است. می توانیم این مورد را در زمانبندی که وزارت بهداشت تعیین کرده انجام دهیم و امیدواریم همه مردم در آن همکاری داشته باشند. ضمن آنکه از همکاریهای شهروندان تا به امروز هم قدردانی می نماییم.
وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود با تکیه بر اینکه ظرف دو هفته گذشته میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به ۴۶ درصد رسیده بود، اظهار داشت: در گزارشی که در جلسه امروز قرارگاه عرضه شد میزان رعایت پروتکل های بهداشتی به ۷۰ درصد افزوده شده است. از فردا شهرهای جدیدی که باید محدودیت ها در آنها اعمال شود بطور قطع اقدامات لازم را انجام خواهند داد و از ساعت ۱۸ به بعد به جز مشاغلی که در سطح ۱ قرار گرفته اند این محدودیت ها برای آنها اعمال خواهد شد.
رحمانی فضلی در مورد ممنوعیت تردد خودرو های شخصی پس از ساعت ۲۱ هم اظهار داشت: این طرح مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ابعاد مختلف آن بررسی گردید و در نهایت به ستاد ملی عرضه شد که هر تصمیمی آنها بگیرند اجرا می گردد.
وی تصریح کرد: همه دستگاههای نظامی و انتظامی با ما همراهی خوبی دارند و امیدوارم بتوانیم با این مشارکت بر مبحث کرونا ویروس غلبه نماییم. بدون شک شرایط موجود برای هیچ کس خوشایند نیست و باید تلاش نماییم با استفاده از تجربیات جهانی، ملی و همه دانش خود برای مقابله با این ویروس پای کار بیاییم.
وی افزود: از همه کادر درمان و کادر پزشکی تشکر می کنم. از رسانه ها هم که جانانه به میدان آمده اند و می توانند بهتر هم در این راه به ما کمک کنند تشکر می کنم. استان ها، شهرستان ها، شهرها و بخشداری ها باید جلسات خویش را در ستاد استانی پیگیری کنند و اجرای مصوبات را در دستور کار قرار دهند و به صورت روزانه به قرارگاه گزارش ارائه نمایند. البته برخی گزارش ها به صورت هفتگی عرضه می شود.
وزیر کشور تصریح کرد: کمیته های ستاد ملی در جهت حسن اجرای مصوبات باید گزارش های هفتگی را به قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ارسال نمایند تا گزارش ها بررسی شود.
منبع:

1399/08/19
23:18:18
5.0 / 5
1089
تگهای خبر: تردد , خودرو , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد