معاون وزیر راه اعلام كرد

برقراری سه خط لاینری بین ایران و هندوستان

برقراری سه خط لاینری بین ایران و هندوستان

بتن آنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: سه خط لاینری بین چابهار و هندوستان برقرار است كه یك عامل مهم برای افزایش ترانزیت به شمار می آید.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد راستاد امروز در حاشیه بهره برداری از پروژه های بندری و دریایی با اشاره به اینکه با افتخار یکی از کارهای بزرگ که در این دولت مورد بهره برداری قرار گرفت، توسعه چابهار بود که توانست با روند تقاضا خودش را تطبیق بدهد، تصریح کرد: باوجود تاثیر کرونا بر اقتصاد جهان، منطقه و بنادر ایران اما چابهار صددرصد رشد داشته است. در ترانزیت ۱۸۰ برابری افزایش و در صادرات محصولات غیرنفتی ۳۸ درصد رشد را ثبت کرده ایم.
رئیس سازمان بنادر و دریا نوردی بیان نمود: سه خط لاینری بین چابهار و هندوستان برقرار است که یک عامل مهم برای افزایش ترانزیت به شمار می آید. فضای بوجود آمده در این بندر که با رشد همراه بوده است لازم بود که متناسب با روند تقاضا از جهت دسترسی دریایی، زیرساخت هم توسعه پیدا کند؛ در جهت این اقدام توسعه پسکرانه ها آغاز و تجهیزات لازم تأمین شدند تا آینده ای خوب را در این بندر تجربه نماییم.
راستاد توضیح داد: دغدغه اصلی ما این است که همزمان با رشد و توسعه دسترسی دریایی، ظرفیت های پسکرانه ای هم برای ریل، جاده و فرودگاه توسعه پیدا کنند تا با آمادگی موجود این فرایند به بهترین شکل به بهره برداری برسد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه در افق تعیین شده برای فاز نخست بندر چابهار ظرفیت ۸ میلیون تعیین شده که برای فاز دوم این میزان ۳۰ میلیون تن در نظر گرفته شده است اظهار داشت: ظرفیت ها در پسکرانه ها جوابگو نخواهد بود و امروز تصمیم گرفتن بهتر از فردا است چونکه این مسائل در آینده به گلوگاه هایی تبدیل خواهد شد که مشکلاتی را در بنادر همچون دموراژ به وجود می آورد.
وی با اشاره به تکمیل و بهره برداری از طرح کانتینری در طرح توسعه بندر شهید بهشتی که امروز همزمان با سفر وزیر راه و شهرسازی به این بندر انجام می گیرد، اظهار داشت: در این سفر ۱۳ پروژه با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات داخلی سازمان به بهره برداری خواهد رسید. در این شرایط سخت اینکه شاهد رونق حضور بخش خصوصی هستیم یک اتفاق خوب بوده و شاهد شروع عملیات پروژه هایی با اعتبار ۹۱۴ میلیارد تومان خواهیم بود.
راستاد بیان نمود: الحاق بندر شهید بهشتی به بندر چابهار یک دستاورد بزرگ است که توانستیم شاهد تعامل بسیار خوبی در این حوزه بین سازمان بنادر و دریانوردی بعنوان متولی و مناطق آزاد چابهار در چارچوب یک تفاهمنامه باشیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سیاست توزیع کالا در کشور به خصوص کالاهای اساسی و افزایش سهم آن از راه بندر چابهار، اظهار داشت: در این حوزه یکی از پروژه های مهمی که شروع عملیات آنرا شاهد خواهیم بود ساخت سیلوی ۱۰۰ هزار تنی است که پیمانکار آن قرارگاه خاتم الانبیا است.
وی اظهار داشت: مجموعه اقدامات و برنامه ریزی های انجام گرفته در بندر چابهار آنرا به یکی از مهم ترین پایانه های چند منظوره تبدیل نموده است و توانسته یکی از الگوهای موفق بندری باشد.

1399/08/16
13:51:16
5.0 / 5
1467
تگهای خبر: بندر , پروژه , توسعه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد