نیاز ضروری ۷۳۴ نفر از مجموعه شهرداری تهران به انسولین

نیاز ضروری ۷۳۴ نفر از مجموعه شهرداری تهران به انسولین

مدیرعامل شركت شهر سالم اظهار داشت: ۷۳۴ نفر از كاركنان و بازنشستگان شهرداری تهران نیاز ضروری به انسولین دارند. ازاین رو وزارت بهداشت برای حل این مشكل در همه كشور، باید به فكر چاره باشد تا واردات انسولین بهتر صورت بگیرد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، حمید چوبینه درباره مشکل کمبود انسولین، با اشاره به اینکه در همه نقاط کشور هر اتفاقی که درباره مسائل دارویی رخ دهد، عوارض خویش را به جا خواهد گذاشت، اظهار داشت: استرس برای بیماران دیابتی مضر است و وقتی گرفتار استرس دیگری برای تأمین دارو می شوند روی نحوه درمانشان اثر منفی می گذارد.
وی تعداد کارکنان و بازنشستگان شهرداری تهران را که نیاز ضروری به انسولین دارند را ۷۳۴ نفر برشمرد و عنوان کرد: این افراد انسولین خاصی را استفاده می نمایند و نیاز ضرورری به آن دارند و سایر بیماران دیابتی مشکل کمتری دارند. ازاین رو وزارت بهداشت باید به فکر چاره باشد تا واردات انسولین بهتر صورت بگیرد و از سوی دیگر در عرصه سیاست های بین المللی تحریم های ظالمانه در کشور ما سبب اجحاف در حق مردم شده و عوارضش را در تمام قسمت های زندگی افراد به جا گذاشته است.

چوبینه با اشاره به اینکه با وجود تحریم کنندگان البته دولت و حاکمیت تحت فشار قرار می گیرند اما واقعیت امر این است که عارضه های سنگین آن متوجه ملت و مردم بخصوص افراد ضعیف می شود، افزود: بیماران از ضعیف ترین افراد جامعه هستند که دسترسی به دارو برای شان سخت می شود. ازاین رو هم از سیاستمداران کشور می خواهیم که به فکر راه چاره باشند و هم از مسؤلان وزارت بهداشت و دست اندرکاران حوزه سلامت این انتظار وجود دارد که شرایط را برای رفع این کمبودها پیگیری کنند.

مدیرعامل شرکت شهر سالم شهرداری تهران در ادامه به مبحث استفاده از پلاسما برای درمان کرونا در مجموعه شهرداری تهران اشاره نمود و اضافه کرد: پلاسمادرمانی بیماران کرونایی در بخش امور رفاهی شهرداری تهران شروع شده و طرح ابداعی آنها بوده و شرکت شهر سالم هم برای کمک کردن در این کار، فراخوانی برای آحاد مردمی که آنتی بادی در خونشان هست داده تا پلاسمای خونشان را در اختیار قرار دهند تا برای درمان استفاده گردد.

چوبینه در بخش دیگری از این گفتگو به مشکل توزیع واکسن آنفولانزا اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث واکسن آنفولانزا وزارت بهداشت به صورت شفاف مساله را برای مردم تشریح نکرده و تب و تاب درخواست آنفولانزا در بدنه مردم شدت یافت و از سوی دیگر کمبودها سبب شد که توزیع این واکسن با رعایت دستورالعمل های خاصی صورت گیرد.

وی افزود: کادر درمان درمانگاه های شهر سالم با ۱۹ مرکز درمانی و پنج پایگاه اورژانس، بخش مهمی از کادر درمان شهر تهران هستند که در مواجهه با بیماری اند. همینطور نقطه آخر و پر خطر بیماران کرونایی مرگشان است که کفن و دفن این افراد توسط کارکنان بهشت زهرا با رعایت همه تشریفات مربوط به کفن و دفن انجام می شود. علاوه بر این، بخش زیادی از کارگران شهرداری که در مواجهه با عفونت ها و جمع آوری زباله های بیماران عفونی هستند هم بیشتر از بقیه افراد جامعه در معرض خطر هستند ولی در دستورالعمل تعیین اولویت ها برای تحویل واکسن آنفولانزا اسمی از کارکنان شهرداری آورده نشده است.

چوبینه در ادامه درباره موج سوم کرونا خاطرنشان کرد: باید به حال خودمان گریه نماییم که روزانه چندصد نفر از مردممان را از دست می دهیم؛ همه ما نسبت به یکدیگر مسئول هستیم و باید حق و حقوق شهروندی را به جا بیاوریم. در کنار آن اما وزارت بهداشت و دیگر مسؤلان باید برای حفاظت از جان مردم اقدام عملیاتی انجام دهند و تنها با حرف و سخن مشکل حل نمی گردد.

طبق گزارش روابط عمومی شرکت شهر سالم، مدیرعامل شرکت شهر سالم در انتها با اشاره به اینکه آمار مبتلایان در بدنه شهرداری به نسبت جامعه افزایش چندانی پیدا نکرده است و طبق آخرین آمار عرضه شده از جانب مدیریت بحران در مجموع حدود دو هزار نفر از کارکنان شهرداری به کرونا مبتلا شدند، تصریح کرد: درمانگاه های شهر سالم، در ارتباط با بیماران کرونایی و یا مشکوک، درمان سرپایی و حتی بعضی اوقات مشاوره تلفنی می دهند و اولویت این است که شهروندان به درمانگاه رجوع نکنند.1399/08/02
17:57:55
5.0 / 5
1490
تگهای خبر: حفاظ , دولت , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد