در گزارش بتن آنلاین مطرح شد؛

اخطار نسبت به پیش فروش آپارتمان هایی كه وجود خارجی ندارد

اخطار نسبت به پیش فروش آپارتمان هایی كه وجود خارجی ندارد

به گزارش بتن آنلاین مدیرعامل اتحادیه تعاونی های عمرانی شهر تهران نسبت به برخی آگهی های فروش ملك كه وجود خارجی ندارند، اخطار داد.خشایار باقرپور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به روند افزایش قیمت مسکن در کشور و به خصوص شهر تهران اظهار داشت: نوسانات قیمت و اتفاقاتی که طی چند ماه اخیر در بازار مسکن رخ داده است نگرانی هایی را برای افراد به وجود آورده تا هرچه سریع تر دارایی های نقدی خویش را تبدیل به سرمایه ملکی کنند.
وی با اشاره به روند جذب سرمایه های خرد مردم به بازارهای سکه، طلا، ارز و خودرو و بعد از آن بورس اظهار داشت: سرمایه گذاران خرد و مردم برای حفظ ارزش دارایی های خود به دنبال موقعیتی برای سرمایه گذاری مطمئن هستند اما متأسفانه مشاهده شده در خلأ نظارت، افراد سودجو از این موقعیت سو بهره برده و با سیگنال های غلط سرمایه های مردم را در معرض مخاطره قرار می دهند.
وی تصریح کرد: طی ماه های اخیر و با افزایش قیمت مسکن از یک سو و بالا رفتن ریسک سرمایه گذاری در بازارهای موازی مانند بورس و ارز و طلا از طرفی مردم به دنبال پروژه های ملکی برای سرمایه گذاری مطمئن هستند. اما میزان نقدینگی بسیاری از افراد در جامعه با رشد قیمت مسکن دیگر قابل تبدیل به سرمایه در بازار مسکن نیست و متأسفانه در این میان سودجویان هم بیکار ننشسته و در این بازار فعال شده اند.
به گفته باقرپور در آشفته بازار تبلیغات متأسفانه می بینیم که عده ای افراد سودجو با آگهی ها و پیشنهادات اغواکننده تلاش در جذب سرمایه های خرد به سمت پروژه هایی دارند که حتی وجود خارجی ندارند.
وی افزود: برای مثال مبالغی حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان برای خرید پروژه از مشتریان درخواست می کنند در حالیکه حتی زمین این پروژه هم هنوز تهیه نشده است. این افراد با عرضه اسناد ساختگی، اعتماد اولیه مشتریان را جلب می کنند و مردم بی خبر از واقعیت امر، سرمایه خویش را به پروژه ای تزریق می کنند که وجود خارجی ندارد.
باقرپور تصریح کرد: به مردم سفارش می نماییم پیش از هرگونه مبادرت به سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی، تحقیقات کامل و جامع درباره آن پروژه انجام دهند و پیش از حصول اطمینان نسبت به امنیت سرمایه گذاری خود، به هیچ عنوان وجهی را پرداخت نکنند.
وی اظهار داشت: از دستگاه های نظارتی و دولتی هم انتظار می رود روی اتفاقاتی که در بازار ساخت و ساز اتفاق می افتاد نظارت بیشتری داشته باشند تا سو استفاده افرادی معدود، باعث ایجاد پرونده های قضائی و متضرر شدن هموطنانمان نشود.

1399/07/29
20:07:55
5.0 / 5
1562
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد