مسمومیت با قهوه در شیراز شایعه یا واقعیت

مسمومیت با قهوه در شیراز شایعه یا واقعیت

به گزارش بتن آنلاین فارس رئیس اتحادیه صنف بستنی، فالوده و كافه تریای شیراز اظهار داشت: مسمومیت ناشی از مصرف قهوه در شیراز و برخی نقاط فارس هنوز در حد یك شایعه و از جانب مقام های مرتبط در دست بررسی می باشد. بنابراین آنرا تكذیب یا تایید نمی نماییم.


جلیل معینی در گفت و گو با ایسنا، در مورد انتشار اخباری در خصوص مسمومیت شماری از شهروندان فارس و شیراز به علت مصرف قهوه، اظهار داشت: اتحادیه و دستگاه های مسئول، در حال بررسی دقیقتر این مورد هستند و طی روزهای آینده نتایج را از راه رسانه های جمعی اطلاع رسانی خواهیم کرد.
معینی با یادآوری اینکه طی روزهای اخیر هیچ شکایتی در مورد مسمومیت به علت مصرف قهوه به این اتحادیه ارجاع نشده است، اظهار داشت: اتحادیه قهوه خشک و فرآوری شده، یک اتحادیه مستقل است و مسؤلان خویش را دارد.
این مسئول امور صنفی در شیراز اظهار داشت: مغازه های عرضه قهوه، گاها اقدام به فروش قهوه خشک در کنار قهوه فرآوری شده هم می کنند، بنابراین رسیدگی به مبحث مسمومیت و شکایات باید مبتنی بر نشانی محل عرضه باشد.
معینی با اشاره به اینکه بعضی از عرضه کنندگان قهوه خشک، که دارای اتحادیه ای جداگانه هستند، راسا وارادات دارند اظهار داشت: تنها بعضی از اعضای این صنف و کسانیکه کافی شاپ و کافه تریا دارند، از توزیع کنندگان داخلی، قهوه تهیه می کنند.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هم در پیامی که از راه شبکه های مجازی انتشار یافته است، مبحث مسمومیت تعدادی از شهروندان به علت مصرف قهوه را موضوعی در دست بررسی اعلام نموده است.
دکتر سید روح الله حسینی از مردم درخواست کرده که اخبار را تنها از راه مبادی رسمی دنبال کرده و از قبول و انتشار خبرهای انتشار یافته در فضای مجازی، اجتناب کنند.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، طی روزهای اخیر خبری در خصوص مسمومیت ۲۰ نفر به علت مصرف قهوه در شیراز و برخی نقاط فارس در فضای مجازی انتشار یافته و برخی رسانه های رسمی هم مبادرت به انتشار خبری بر پایه گفت و گو با مدیر مرکز اورژانس فارس کردند.
محمدجواد مرادیان، مدیر مرکز اورژانس فارس تماسی که ایسنا با او داشت، تصریح کرد که اخبار در این حوزه باید صرفاً از راه معاونت بهداشت، یا معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی پیگیری و منتشر شود.
معاونت های علوم پزشکی شیراز، تماس ایسنا را تا زمان انتشار این خبر، بی پاسخ گذاشتند.
منبع:

1399/07/17
13:15:22
5.0 / 5
1686
تگهای خبر: فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد