یك مقام مسئول خبر داد

آزادراه حرم تا حرم به فرابورس آمد

آزادراه حرم تا حرم به فرابورس آمد

به گزارش بتن آنلاین مدیر ابزارهای نوین مالی ایران از پذیره نویسی اوراق منفعت شركت راه اندازی، نگهداری و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم در فرابورس اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از فرابورس، ندا بشیری از پذیره نویسی اوراق منفعت شرکت راه اندازی، نگهداری و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم در فرابورس اطلاع داد و اظهار داشت: دوره عمر اوراق منفعت «حرم ۰۳» ۴۸ ماه از زمان انتشار اوراق، با نرخ سود علی الحساب ۱۷.۵ درصد سالانه و بازپرداخت هر ۳ ماه یک مرتبه از تاریخ انتشار است.
وی اضافه کرد: نرخ اعمال اختیار خرید توسط بانی ۱۸ درصد سالانه است و همینطور مبلغ اسمی هر ورقه یک میلیون ریال بوده و مبلغ کل آن به دو هزار میلیارد ریال می رسد.
مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس از پذیره نویسی اوراق منفعت شرکت راه اندازی، نگهداری و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم در فرابورس اطلاع داد و اظهار داشت: هدف از انتشار این اوراق تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت راه اندازی قطعه آزادراهی گرمسار- سمنان (از قطعات مربوط به پروژه آزادراه حرم تا حرم) است که از شهر مقدس قم آغاز و به شهر مقدس مشهد می رسد.
بشیری، بانی این اوراق را شرکت راه اندازی، نگهداری و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم (سهامی خاص) که در حوزه راه اندازی، نگهداری و بهره برداری از آزادراه حرم تا حرم و تأسیسات جانبی آن فعالیت می کند، معرفی نمود و اظهار داشت: شرکت مذکور در نظر دارد، بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت راه اندازی قطعه آزادراهی گرمسار- سمنان را در چارچوب اوراق منفعت و از راه واگذاری بخشی از منافع حاصل از حق استفاده از عرضه خدمات عوارض آزادراه قم- گرمسار به نهاد واسط، تأمین کند.
به گفته او این اوراق با نماد «حرم ۰۳» به تعداد ۲ میلیون ورقه از امروز ۱۴ مهرماه، به مدت سه روز کاری در فرابورس پذیره نویسی می شود.
به گفته مدیر ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران، یک شرکت تأمین سرمایه وابسته به بانک عامل بخش مسکن، رکن بازارگردان بوده و پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارد.
وی در مورد سایر ارکان اوراق منفعت «حرم ۰۳» اضافه کرد: بانک عامل بخش مسکن بعنوان رکن ضامن، یک شرکت کارگزاری وابسته به این بانک بعنوان عامل فروش و شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه هم بعنوان عامل پرداخت اوراق منفعت «حرم ۰۳» در نظر گرفته شده اند.
بشیری تاکید کرد: تمامی کارمزدها و هزینه پذیره نویسی این اوراق توسط بانی اوراق یعنی شرکت راه اندازی، نگهداری و بهره برداری آزادراه حرم تا حرم (سهامی خاص) پرداخت خواهد شد.
به این ترتیب اوراق منفعت «حرم ۰۳» جهت تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز جهت راه اندازی قطعه آزادراهی گرمسار- سمنان (از قطعات مربوط به پروژه آزادراه حرم تا حرم) از امروز دوشنبه ۱۴ مهرماه تا چهارشنبه ۱۶ مهرماه از راه شبکه کارگزاران عضو فرابورس ایران در بازار ابزارهای نوین مالی پذیره نویسی خواهد شد.


منبع:

1399/07/14
13:22:34
5.0 / 5
1547
تگهای خبر: آزادراه , ابزار , اوراق , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد