با تصویب شورای عالی حفاظت فنی صورت گرفت

مشاغل آرامستان های كشور سخت و زیان آور شد

مشاغل آرامستان های كشور سخت و زیان آور شد

به گزارش بتن آنلاین معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور از موافقت شورایعالی حفاظت فنی با كلیات الحاق گروه های شغلی كاركنان آرامستان های كشور كه مباشرتا با اموات در ارتباطند به مشاغل سخت و زیان آور گروه ˮبˮ اطلاع داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد اظهار داشت: در یکصدوشصت و سومین جلسه شورایعالی حفاظت فنی که هفتم مهر ماه در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکیل شد، مبحث سخت و زیان آوری مشاغل کارکنان شاغل در آرامستان ها مطرح و در نهایت با موافقت این شورا کارکنان آرامستان های کشور جز مشاغل سخت و زیان گروه "ب" قرار گرفتند و سایر مشاغلی که به صورت غیرمباشرت می باشند، از راه کمیته های استانی می توانند مبحث را طرح و پیگیری نمایند.
وی با اشاره به پی گیری های وزیر کشور در زمینه این مورد ابرازامیدواری کرد که با اجرایی شدن این مصوبه حمایت های لازم از کارکنان خدوم آرامستان ها صورت گیرد.

وی افزود: به باعث تبصره(۲) ماده(۷۶) قانون تأمین اجتماعی، مشاغل گروه(الف) مشاغلی هستند که با تدابیر فنی و مهندسی صفت سخت و زیان آور از آن شغل کاهش یا حذف می شود. در صورتیکه این مشاغل ظرف دو سال اجبار به بهینه سازی محل استاندارد برای شغل مربوطه نکنند، سازمان تأمین اجتماعی کلیه خسارات وارده بابت بازنشستگی قبل از موعد را از کارفرما وصول می نماید.

طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، همینطور مشاغل گروه(ب) با هیچ یک از تدابیر و تمهیدات فنی، امکان کاهش یا حذف صعوبت و زیان آور بودن شغل نمی شوند که در قانون ۱۴ مورد احصاء شده که با مصوبه اخیر شورایعالی حفاظت فنی به ۱۵ مورد ارتقاء یافت.
منبع:

1399/07/07
23:34:13
5.0 / 5
1616
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد