وزیر راه خبر داد

توسعه حمل و نقل ریلی بین ایران و تركیه با ایجاد مسیر جدید

توسعه حمل و نقل ریلی بین ایران و تركیه با ایجاد مسیر جدید

بتن آنلاین: وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر تسریع و روان شدن ترانزیت جاده ای بین ایران و تركیه از توسعه حمل و نقل ریلی بین دو كشور با ایجاد یك مسیر جدید آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در جلسه ویدئو کنفرانسی با عادل کارا اسماعیل اوغلو، وزیر جدید حمل و نقل و زیرساخت ترکیه درباب وضعیت دو کشور در حوزه حمل و نقل به بحث و تبادل نظر پرداخت.
وزیر راه و شهرسازی ایران در این نشست بر تشکیل هرچه سریع تر برگزاری کمیته مشترک حمل و نقل دو کشور در سطح معاونان تاکید داشت که این مساله مورد قبول طرف مقابل قرار گرفت. در همین خصوص بنا شد این جلسه در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت ویدئو کنفرانسی تشکیل تا در ادامه مصوبات آن با بررسی در سطح وزرای دو کشور به شکل یک تفاهمنامه امضا و هرچه سریع تر قابلیت اجرایی و عملیاتی پیدا کند.
اسلامی همین طور بر سرعت گرفتن ترانزیت جاده ای دو کشور در مرزهای مشترک تاکید داشت و با اشاره به اقدامات و تدابیر بهداشتی صورت پذیرفته در زمینه کنترل ویروس کرونا، خواهان روان شدن تردد کامیون ها در مرزها و بالا رفتن آمار جابه جایی کالا شد.
توسعه حمل و نقل ریلی بین ایران و ترکیه دیگر موضوعی جلسه مذکور بود که محمد اسلامی به آن اشاره نمود. در این خصوص وزیر راه و شهرسازی ایران با اشاره به تنها مرز ریلی ایران با ترکیه بوسیله مرز رازی به وان ترکیه بر افزایش تعداد مرزهای مشترک اصرار کرد.
در این گفت وگوی ویدئو کنفرانسی اسلامی با اشاره به اینکه یک ایستگاه موجب بالا رفتن رسوب بار در مرز بین دو کشور خواهد شد، اظهار داشت: ایران برمبنای مذاکرات سران دو کشور، ایستگاه چشمه ثریا در امتداد گشایش یک مسیر ریلی جدید پیشنهاد و مطالعات انجام شده آنرا برای کشور ترکیه ارسال کرده است.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تسریع در ارسال نتایج و معرفی مرز مدنظر طرف مقابل، اضافه کرد: لازم است در کارگروه مشترک حمل و نقل دو کشور این مساله هرچه سریع تر خاصیت ترانزیتی بگیرد.
وی در آخر ضمن تبریک مجدد به عادل کارا اسماعیل اوغلو، وزیر جدید حمل و نقل و زیرساخت ترکیه بر اهمیت ترسیم یک نقشه راه مشترک بین دو کشور تاکید نمود.


منبع:

1399/05/24
22:22:46
5.0 / 5
2118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد