نماینده مردم فارس در شورای عالی استان ها خبر داد:

هزینه كرد ۴۰ درصدی بودجه شهرداری ها برای پرداخت حقوق كاركنان

هزینه كرد ۴۰ درصدی بودجه شهرداری ها برای پرداخت حقوق كاركنان

به گزارش بتن آنلاین نماینده مردم استان فارس در شورایعالی استان ها از هزینه كرد ۴۰ درصدی بودجه شهرداری ها برای پرداخت حقوق ومزایای كاركنان اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا عبدالرزاق موسوی در سی و سومین اجلاس شورایعالی استان ها اظهار داشت: به کارگیری نیروی انسانی درشهرداری ها به یکی از چالش ها بدل شده و این در حالیست که از بودجه شهرداری ها هم اکنون ۴۰ درصد صرف پرداخت حقوق ومزایا می شود.

وی اضافه کرد: این شکل هزینه کرد در شهرداری ها در حالی انجام می شود که آنها مکلف به عرضه گزارش های مالی خود هستند و در وظایف شورای شهرها هم تاکید گردیده است که در تصمیم گیری به صرفه و صلاح شهرها توجه نمایند. شیوه متمرکز کنونی در به کارگیری نیروی انسانی سبب شده که شهرداری ها به جذب نیرو در پست های تخصصی و سازمانی اقدام نمایند. همین مساله ناامنی شغلی و ناعدالتی را رقم می زند و درنهایت این شکل عملکرد ناکارآمدی شهرداری ها را به دنبال دارد.

موسوی افزود: باید پرسید درشرایط کنونی با کدام توجیه نمی خواهیم وضعیت شهرداری ها را اصلاح کنیم؟ باید اعلام گردد که ادامه این روند به نفع چه کسی است؟

نماینده مردم فارس در شورایعالی استان ها در ادامه صحبت های خود با اشاره به اینکه دولت لایحه تجاری کارکنان شهرداری ها را به مجلس عرضه کرده است اضافه کرد: در این لایحه رویکرد متمرکز گرایانه خواسته یا ناخواسته شکل گرفته و بی اعتمادی به نهاد شوراها را رقم زده است. بدین سان نامی ازنقش و جایگاه شورایعالی استان ها دراین لایحه دیده نمی گردد.

موسوی تصریح کرد: ادامه وضع موجود رعایت اصل صرفه وصلاح مردم و مدیریت منابع مالی را رد می کند. بنابراین درخواست می کنم به شهرداری ها اجازه داده شود در پست های بدون تصدی از فارغ التحصیلان دانشگاهها استفاده کنند.
1399/04/19
23:42:14
5.0 / 5
2327
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد