رئیس بنیاد مسكن:

وام مسكن روستایی ۵۰ میلیون تومان شد

وام مسكن روستایی ۵۰ میلیون تومان شد

بتن آنلاین: بنیاد مسكن و یك بانك قرض الحسنه تفاهم نامه اعطای وام 15 میلیون تومانی مسكن به 6 هزار خانوار روستایی را  امضا كردند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، علیرضا تابش امروز در مراسم امضای تفاهم نامه اعطای وام ۱۵ میلیون تومانی مسکن روستایی با بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهارد اشت: تسهیلاتی که این بانک پرداخت می کند در کنار وام ۴۵ میلیون تومانی مسکن روستایی است که به خانوارهایی که نمی توانند با وام موجود ساخت واحد خودرا تکمیل کنند، اختصاص می یابد.
وی افزود: بنیاد مسکن اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی نزد این بانک قرار داده و با تخصیص ۶۰ میلیارد تومانی بانک قرض الحسنه مهر ایران تا سقف ۹۰ میلیارد تومان برای ۶ هزار واحد مسکن روستایی وام ۱۵ میلیون تومانی اختصاص می یابد.
تابش بازپرداخت این تسهیلات را ۳۶ تا ۶۰ ماه عنوان و اعلام نمود: سهمیه هر استان مشخص شده و این وام برمبنای ضوابط داخلی بانک مذکور اعطا می شود.
در ادامه این جلسه عزیزالله مهدیان معاون نوسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن اعلام نمود: این وام برای بومگردی، توسعه سکونت گاه های گردشگران روستایی و اشتغال روستایی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
وی اضافه کرد: قبل از این نیز بنیاد مسکن با اختصاص اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی نزد بانک قرضه الحسنه مهر ایران و اختصاص ۴۰ میلیارد تومان از منابع داخلی این بانک و رسیدن به سقف ۶۰ میلیارد تومانی، تفاهم نامه مشابهی برای اعطای وام مسکن روستایی تا سال ۱۴۰۰ با بانک مذکور به امضا رسانده بود که هم اکنون ۱۵۰ میلیارد تومان به اعتبار مشترک بنیاد و این بانک برای وام روستایی در جریان است.
همچنین توکلی رئیس هیأت مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز با اعلان اینکه امروز سومین تفاهم نامه ای است که این دو دستگاه به امضا می رسانند اظهار داشت: تابحال ۲۸ هزار واحد مسکن روستایی از محل این تفاهم نامه ها تسهیلات مسکن دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: در ابتدای ماه جاری ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را در سه استان ایلام، خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان از محل منابع داخلی این بانک برای پوشش حوادث غیرمترقبه بیمه کرده ایم و شرکت های بیمه تا سقف ۳۰ میلیون تومان به این ۵۰۰ هزار واحد به سه استان مذکور خسارت منابع طبیعی پرداخت می کند.
همچنین تابش در این جلسه درباره مسکن محرومان اظهار داشت: تابحال طی بیش از یک سال قبل ساخت ۵۴ هزار واحد مسکونی در ۱۴ استان برای محرومان شروع شده که سهم آورده متقاضیان را دولت معادل ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان به همراه تسهیلات بانکی پرداخت می کند تا یک واحد ۶۰ متری راه اندازی شود. ساخت ۲۰ هزار واحد از این ۵۰ هزار واحد به پایان رسیده است.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلان اینکه ساخت ۱۷ هزار و ۵۰۰ واحد نیز در حاشیه شهرهای مشهد، چابهار، زاهدان و دوگنبدان به این بنیاد واگذار شده است، از افزایش سقف وام مسکن روستایی از ۴۵ به ۵۰ میلیون تومان آگاهی داد و اظهار داشت: این افزایش سقف وام هفته گذشته در هیأت دولت به تصویب رسید و به محض ابلاغ بانک مرکزی، اجرا خواهد شد.
وی تصریح کرد: بنیاد مسکن ساخت ۱۳۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف را بر عهده گرفته که تابحال معادل ۵۳ هزار واحد مسکونی، زمین به این بنیاد تحویل داده شده است.منبع:

1399/04/16
23:07:49
5.0 / 5
2603
تگهای خبر: توسعه , خسارت , دولت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد