اسلامی خبر داد:

جزئیات جدید از عرضه متری مسكن در بورس

جزئیات جدید از عرضه متری مسكن در بورس

وزیر راه و شهرسازی جزئیات طرح پیش فروش متری مسكن در بورس را شرح داد و اظهار داشت: طرح اقدام ملی مسكن از پیشرفت مناسب و خوبی در استان ها برخوردار می باشد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی عصر امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در الیگودرز یکسری پروژه داریم که نیاز مبرم مردم است، تصریح کرد: امروز قرار شد ۹ کیلومتری که در ابتدای جاده داران است، تا سه راهی شول آباد و زیرگذر آنرا هرچه سریع تر پیمانکار تکمیل کند و گره بزرگی از کار مردم باز شود.
آسفالت ۲۰ کیلومتر راه روستایی و بهسازی ۶۰ کیلومتر راه الیگودرز
وی با اشاره به اینکه پروژه تعریض محور شول آباد تا خان آباد که ۵ کیلومتر آن انجام شده، را در مشارکت با استان انجام می دهیم و اجرای آن تا پیش از فصل سرما در الیگودرز در اولویت است، خاطرنشان کرد: راه های روستایی الیگودرز گستردگی و وسعت و پراکندگی دارد و حجم زیادی کار پیش رو است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: اعتبارات راه های روستایی استانی شده و اعتبار ملی وجود ندارد، قرار شد با همت استان و زیر سازی هایی که میسر است صورت گیرد، سازمان راهداری آسفالت ۲۰ کیلومتر راه روستایی را عهده دار شود، همینطور ۶۰ کیلومتر راه روستایی الیگودرز هم بهسازی و شن ریزی صورت گیرد.
تدوین برنامه ۳ ساله ساماندهی راه های الیگودرز
اسلامی با اشاره به ایجاد راهدارخانه های جدید در الیگودرز اظهار داشت: سازمان های خدمات رسان برق و آب این راهدارخانه ها را بایستی تأمین کنند تا در کل زمستان تجهیز باشند.
وی تصریح کرد: هم اکنون یک برنامه مشخصی برای راه های شهرستان الیگودرز دلیل عقب ماندگی زیاد این حوزه تدارک دیده ایم، با مجموعه استان یک برنامه سه ساله را توافق می نماییم تا ظرف سه سال راه های الیگودرز سامان داده شوند.
وزیر راه و شهرسازی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه پیشرفت زیرساختی پروژه راه آهن بیشتر از ۶۰ درصد است، تصریح کرد: این پروژه معارض ملکی دارد و احتیاج به تأمین مالی است، پروژه مهمی است که از این مسیر یک ریل شرقی غربی با اتصال به اصفهان می توان به وجود آورد؛ بنابراین سرفصل مالی غیر از سرفصل دولتی باید برای آن فراهم نماییم که بایستی کار مطالعاتی شود.
معدل سن متقاضیان مسکن ملی ۳۴ سال است
اسلامی همینطور با اشاره به اینکه نوسانات بازار مسکن متأثر از نوساناتی است که در بازارهای موازی ارز و طلا رخ می دهد و همیشه مسکن متأثر از این بازارها است، اظهار داشت: منابعی که برای تأمین سرمایه وارد بازار مسکن می شود التهاب آور می شود، تابحال چندین بار این رخ داده و از سال قبل تابحال هم تکرار شده است.
وی با تاکید بر اینکه برای ما حائز اهمیت می باشد افراد فاقد مسکن را شناسایی نماییم و تلاش نماییم صاحب خانه شوند، اضافه کرد: در این راستا طرح اقدام ملی مسکن را پایه گذاری کردیم که در حال اجرا می باشد و از پیشرفت مناسب و خوبی در استان ها برخوردار می باشد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند که از این تعداد ۸۰۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند و باردیگر در مرحله پالایش هستند.
اسلامی خاطرنشان کرد: معدل سن متقاضیان و افراد واجد شرایط ۳۴ سال است و جوان ترین قشر هستند که فاقد مسکن هستند و به عبارتی خانه اولی محسوب می شوند.
وی با اشاره به اینکه زمین تأمین شده و پروژه ها فعال و یا در حال شکل گیری است، تصریح کرد: با این شیوه، حل مشکل مسکن مردم را پایه گذاری کرده ایم و به جریان پایدار تولید و عرضه مسکن تبدیل می نماییم.
عرضه مسکن در بورس یک امر پیچیده است
وزیر راه و شهرسازی در مورد نرخ اجاره مسکن هم اظهار داشت: با عنایت به شرایط کرونا و خطر شیوع و گسترش آن، با مصوبه ستاد ملی کرونا در مرحله اول برای پیشگیری از اسباب کشی منازل تصویب گردید دو ماه قراردادها تمدید شود، در مرحله دوم حداکثر سقف افزایش نرخ اجاره را اعلام کردیم که مردم در آرامش به سر ببرند، که مصوب شد حداکثر افزایش اجاره در تهران ۲۵ درصد، در کلان شهرها ۲۰ درصد و در دیگر شهرها ۱۵ درصد باشد و بایستی طرفین هم تبعیت کنند.
اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح پیش فروش متری مسکن در بورس اظهار داشت: عرضه مسکن در بورس یک امر پیچیده است و امر ساده ای که سریع بشود صورت گیرد نیست.
وی با اشاره به اینکه صندوق سرمایه ای زمین و مسکن را شکل داده ایم و با بورس هم مذاکره کرده ایم تا مردمی که نیازمند خانه نیستند اما علاقمند هستند در صنعت زمین و مسکن سرمایه گذاری کنند بتوانند منابع خویش را به سهم و سهام تبدیل کنند، خاطرنشان کرد: امیدواریم این طرح بزودی به نتیجه برسد.

1399/04/13
12:19:31
5.0 / 5
2349
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد