افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

افزایش غلظت برخی آلاینده ها در هوای تهران

به گزارش بتن آنلاین كیفیت هوای تهران هم اكنون در شرایط قابل قبول است اما پیشبینی می شود كه تا فردا (۳۱ خرداد) بر غلظت آلاینده های ذرات معلق و ازن افزوده شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، بر مبنای اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، امروز (۳۰ خرداد) با برقراری شرایط مساعد جوی همراه با کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل، در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت. در خلال روز هم وزش باد مؤثر از تجمع آلاینده ها جلوگیری می کند و کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی می ماند.

هرچند با حضور عوامل کافی برای تولید آلاینده ازن، طی ساعات بعد ازظهر غلظت این آلاینده افزایش می یابد، همینطور پیشبینی می شود که در انتها وقت امروز با افزایش ترافیک شبانگاهی در تهران غلظت ذرات معلق در بعضی مناطق افزایش یابد.

با کاهش سرعت باد تا بامداد فردا (۳۱ خرداد) و همزمان با آغاز تردد خودرو ها در اولین روز هفته، غلظت آلاینده ها بخصوص ذرات معلق افزایش می یابد و پیشبینی می شود در پاره ای از مناطق کیفیت هوا کاهش پیدا کند. در طول روز هم کاهش سرعت باد در بعضی ساعات سبب تجمع آلاینده ها می شود.

بر اساس این گزارش، طی فردا با افزایش غلظت ازن در ساعات بعد ازظهر هم روبه رو خواهیم شد که سبب کاهش کیفیت هوا در بعضی مناطق می شود. در اواخر وقت شنبه هم در بیشتر مناطق افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از افزایش ترافیک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

کیفیت هوای پایتخت هم درحال حاضر با شاخص میانگین ۸۰ در شرایط قابل قبول است و کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز هم با شاخص میانگین ۸۲ همچنان در شرایط قابل قبول است.

منبع:

1399/03/30
21:02:41
5.0 / 5
2231
تگهای خبر: پایتخت , تردد , تولید , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد