نماینده مردم سمنان در شورای عالی استان ها عنوان كرد:

ضرورت توجه به نظرات كارشناسی جامعه شورایی در تدوین برنامه هفتم توسعه

ضرورت توجه به نظرات كارشناسی جامعه شورایی در تدوین برنامه هفتم توسعه

بتن آنلاین: نماینده مردم استان سمنان در شورای عالی استانها بر ضرورت توجه به نظرات كارشناسی جامعه شورایی كشور در تدوین برنامه هفتم توسعه تاكید كرد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمد برزه کار در سی ودومین اجلاس عمومی شورای عالی استانها اظهار داشت: با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۵۷ و تلاش عوامل مؤثر برای گنجاندن شوراها بعنوان ارکان مهم انقلاب بر طبق آیات قرآن کریم، احادیث، سیره پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) این امر پیگیری و محقق شد.
وی ادامه داد: شوراهای شهر در استانها از متن جامعه تشکیل می شود و اعضای آن بهترین درک را از مسائل و مشکلات استان های خود دارند. بازتاب تحقق جایگاه واقعی شوراها اساسا به دولت ها کمک خواهدنمود تا با نگاهی از پایین به بالا در روند قانون گذاری و رسیدگی به مشکلات مردم توجه بهتری داشته باشند.
برزه کار افزود: تصمیم سازی و تصمیم گیری دو مسئولیت خطیر شوراهای محلی است که به سبب شناخت کامل از مشکلات هر منطقه می تواند منجر به تصمیم گیری های صحیح تری باشد. در مجموع شوراهای شهر و روستا از لایه ها و سطوح پایین و یا میانی جامعه تشکیل می شود. به همین دلیل درک نارسایی ها و ظرفیت های موجود در هر منطقه برای آنان قابل تجزیه و تحلیل، تفسیر و عملیاتی شدن است و دولت با حجم عظیم برنامه ها و نگرش های عمودی از بالا به پایین بطور قطع از درک عمیق همه مسائل به صورت جزئی خصوصاً در مناطق دوردست ناآگاه و یا کم اطلاع است.
وی تاکید کرد: البته تا امروز سلیقه ای رفتار کردن دولت های مختلف سبب شده تا شوراها به جایگاه واقعی خود نرسند. این مساله تبعات زیادی برای کشور دربرداشته است. پس لازم است که بیش از پیش به این نهاد عمومی کشور توجه گردد. یکی از موضوعات مهم این است که چرا هنوز بعد از سپری شدن پنج دوره از عمر شوراها، دولت ها نتوانسته اند از پتانسیل این نهاد قانونی استفاده کنند.
نماینده مردم سمنان در شورای عالی استانها با تاکید بر اینکه باوجود اینکه قانون به وظیفه شوراها توجه ویژه داشته اما هنوز مسئولیت ها به شوراها سپرده نشده است، اضافه کرد: یکی از وظایف شوراها نظارت بر عملکرد دستگاه ها است که باید این امر بطور دقیق در سراسر کشور اجرایی شود.
وی خطاب به دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بعنوان میهمان امروز شورای عالی استانه ها اظهار داشت: از شما می خواهیم در مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظارت دقیق مشورتی شوراهای شهر در تمام کشور استفاده کنید. باتوجه به اهمیت تدوین برنامه هفتم توسعه در مجمع تشخیص مصلحت نظام از نظرات کارشناسی جامعه شورایی کشور که توسط شورای عالی استانها به آن مجمع ارسال می شود توجه و عنایت ویژه داشته باشید.
منبع:

1399/03/23
19:35:04
5.0 / 5
2271
تگهای خبر: توسعه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد