اجرای پایلوت طرح كاپ در ۳ منطقه پایتخت

اجرای پایلوت طرح كاپ در ۳ منطقه پایتخت

بتن آنلاین: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آغاز اجرای پایلوت طرح كاپ در مناطق 22، 21 و 6 از روز شنبه، 24 خردادماه آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور با اشاره به آغاز زمان اجرای طرح کاپ (کاهش پسماند) در مناطق ۲۲، ۲۱ و ۶ اظهار داشت: قبل از انتشار ویروس کرونا، طرح کاپ به صورت پایلوت در بعضی از شهرک های مسکونی و ساختمان های اداری اجرا می شد. در چارچوب این طرح مخازن جداگانه ای در ساختمان ها تعبیه می شد و شهروندان به صورت مجزا پسماندهای خود مانند شیشه، ظروف پِت، پلاستیک و... را در مخازن قرار می دادند. در نهایت نیروهای پسماند هفته ای یک یا دوبار در ازای پرداخت هزینه، پسماندهای خشک را جمع آوری می کردند.
وی با اعلان اینکه اجرای محدود این طرح آن هم در مدت زمان کوتاه منجر به کاهش دفن پسماند از حدود ۷ هزار و ۲۰۰ تن به ۴ هزار و ۸۰۰ تن شد، اشاره کرد: با انتشار ویروس کرونا، عملیات تفکیک زباله بطور کامل در شهر متوقف گردید. با این وجود با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا قرار بر این شد، تا اجرای طرح کاپ در بعضی از مناطق از سر گرفته شود.
بگفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، شهرداری با اجرای طرح کاپ در مناطق ۲۲، ۲۱ و ۶ به تدریج شاهد حذف مخازن فعلی زباله و جایگزینی مخازن سه گانه در بازه زمانی ۳ تا ۴ ماه در بیشتر ساختمان های تجاری، اداری و مسکونی خواهیم بود.
بنا براعلام روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر اینکه اجرای طرح کاپ تحول عظیمی در زیست شهری شهروندان ایجاد می کند، توضیح داد: یکی از دلیلهای مهم حضور زباله گردها و بطور کلی زباله گردی در شهر این است که مردم پسماندهای خشک باارزشی را که برای مافیای زباله گردی منبع درآمد سرشار است، به آسانی در سطل های زباله می اندازند. طبیعی است در این شرایط عده ای سودجو به فکر کسب منافع حداکثری باشند. اما اگر این دور باطل تعطیل شود، نه فقط پدیده زباله گردی کم رنگ می شود، بلکه حجم تولید پسماند نیز کاهش پیدا می کند.
منبع:

1399/03/19
23:16:10
5.0 / 5
2326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد