معاون وزیر راه و شهرسازی:

مسكن مهر شهرهای جدید سال جاری تمام می شود

مسكن مهر شهرهای جدید سال جاری تمام می شود

به گزارش بتن آنلاین مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید از اتمام طرح مسكن مهر شهرهای جدید امسال اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، حبیب الله طاهرخانی اعلام نمود: در سال ۹۹ مجموعاً ۲۰ محور عمده بمنظور توسعه و ارتقای سطح كیفی و كمی خدمات رسانی و بهبود شاخصه های سكونتی در شهرهای جدید به همراه برنامه های ساخت مسكن و تأمین زیربناها و روبناهای شهری در دستور كار قرار گرفته است.
وی برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسكن را بعنوان نخستین محور برنامه های ۲۰ گانه دولت و وزارت راه و شهرسازی در شهرهای جدید اعلام نمود. برنامه اتمام باقی مانده پروژه های مسكن مهر از دیگر اقدامات مورد تاكید بوده و در لیست مهم ترین برنامه های شركت عمران شهرهای جدید در سال جدید قرار گرفته است.
به گفته طاهرخانی تلاش می شود پرونده مسكن مهر شهرهای جدید در سال ۹۹ به صورت كامل بسته شود.
طاهرخانی برنامه شروع نسل دوم شهرهای جدید و شهرك های مسكونی و اقامتی را از دیگر دستورهای كاری شركت عمران شهرهای جدید اعلام و اظهار نمود: به دنبال مصوبه دولت، شركت عمران شهرهای جدید مسئولیت و مأموریت ایجاد این شهرك ها و شهرها را بر عهده دارد.
وی اشاره كرد: برنامه توسعه نظام حمل و نقل انبوه و سریع بین شهرهای جدید و مادر از دیگر محورهای مهم برنامه شركت عمران شهرهای جدید در سال ۹۹ است. بر این اساس حمل و نقل ریل پایه در اولویت قرار دارد.
طاهرخانی از برنامه ریزی برای اجرای برنامه توسعه نظام دسترسی آزادراهی و بزرگراهی بین شهرهای جدید و شهر مادر آگاهی داد و اظهار داشت: برنامه توسعه حمل و نقل عمومی و انسان محور در درون شهرهای جدید از دیگر برنامه هایی است كه در سال ۹۹ در دستور كار این شركت قرار گرفته است.
معاون وزیر راه و شهرسازی همینطور با تاكید بر اهمیت ایجاد و تقویت ساختارهای اجتماعی و فرهنگی در شهرهای جدید اظهار داشت: در سال ۹۹ همینطور بنا داریم برنامه توسعه و گسترش زیرساخت های اجتماعی در شهرهای جدید را به شكلی جدی تر از گذشته دنبال نماییم. بر این اساس برنامه راه اندازی مراكز محلات در شهرهای جدید در دستور كار قرار گرفته است.
به گفته مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید، تحقق بودجه برنامه ریزی شده برای شهرهای جدید در سال ۹۹ از دیگر اهداف شركت عمران شهرهای جدید امسال است. از آنجائیكه بودجه شهرهای جدید عموماً بر مبنای درآمدهای كسب شده از جانب این شركت است این مساله به صورت جدی در دستور كار قرار گرفته است.
طاهرخانی از برنامه ریزی برای هوشمندسازی فعالیت ها و مدیریت شهرهای جدید در سال ۹۹ آگاهی داد و اعلام نمود: امسال برنامه ارزیابی و ارتقای تاب آوری شهرهای جدید صورت خواهد گرفت و از طرف دیگر برنامه هویت بخشی و نوسازی كارهای فرهنگی و هنری در مجموعه شهرهای جدید دنبال خواهد شد.
وی اشاره كرد: برنامه تحول سازمانی – ساختاری و توسعه حكمروایی خوب شهری از دیگر محورهای اجرایی در سال ۹۹ در حوزه شهرهای جدید است.
معاون وزیر راه و شهرسازی از قرار گرفتن برنامه توسعه و تقویت پایه اقتصادی شهرهای جدید و شروع كارهای ارزش افزا در این شهرها در سال ۹۹ خبر و افزود: برنامه ایجاد و تكمیل زیرساخت ها و خدمات روبنایی شهرها، برنامه توسعه كارهای نوآورانه و خلاقانه مجموعه شهرهای جدید، برنامه انتظام بخشی به توسعه فضایی و ضابطه مندی ساخت و سازها در شهرهای جدید از دیگر محورهای برنامه ریزی شده برای سال ۹۹ است.
طاهرخانی اعلام نمود: پیاده سازی برنامه های برندینگ شهری، برنامه راه اندازی و توسعه رویدادهای شهری و همینطور برنامه توسعه پژوهش های كاربردی و تقاضا محور در شهرهای جدید هم از دیگر برنامه های قرار گرفته در لیست برنامه های ۲۰ گانه شركت عمران شهرهای جدید در سال ۹۹ است.

1399/01/30
22:14:20
5.0 / 5
2923
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد